Hei taas kaikki!
Nyt aika laittaa taas ilmoille seuraavaa miittiä ja mainostaa myös sitä odotettua pikkujoulu miittiä hieman etukäteen.
Nyt marraskuussa (4.11)kokoonnumme entiseen paikkaan eli ravintola Fridayhin klo 19 alkaen, sinne nurkkapöytään tanssilattian lähelle.
Suunnitellaan pikkujouluja ja pidetään hauskaa.
Joulukuussa 2.12 on sitten pikkujoulu miitin ajankohta, mutta minkäänlaista ohjelmaa tai paikkaa ei ole vielä lyöty lukkoon.
Paikka ja ohjelma toivomuksia otetaan vastaan tuolla maili osoitteessa (löytyy profiilista)sekä täällä miitti palstalla.Paikan tulisi olla sellainen mihin mahtuisi n.20-50 ihmistä suht lähekkäin istumaan ja myös toivottavaa olisi että puheen kuulisi ja tietysti tanssia ja juomaa ehkä jotain ruokaakin...ainakin silmänruokaa jos ei muuten.Lisäksi paikan tulisi olla jossain keskustan lähellä että liikenne yhteydet sujuisivat loppuillasta suuntaan jos toiseen.
Tervetuloa mukaan kaikki uudet ja vanhat sättääjät niin pääkaupunkiseudulta kuin muualtakin :-).
Helsinki 40+ miitit 4.11.06 ja 2.12.06
9
2181
Vastaukset 9
- järjestäjille
Olkaa hyvät ja aloittakaa hyvissä ajoin pikkujoulumiitti, ettei pitkämatkalaisten tarvii jäädä hotelliin yöpymään. Alle satasen tuskin keskustassa pääsee majoittumaan.
Kiitos. - Zaba&Wallu
Heipsan kaikille tutuille ja tuntemattomille!
Yritämme myös päästä suunnittelemaan pikkujoulumiittiä ensi miittiin Fridayhin.
Nähtäillään siis 4.11. - Zaba&Wallu
Kiitämme kivasta miitistä jälleen kerran, oli mukava ilta joskin ajoissa pois...*kröhöm*..jollakin tuutti hieman täynnä:)
Kiitämme erikseen KUPPISTA maistuvista onnittelumaljoista:)
Nähtäillään taas..ehkä pikkujoulussa...Duota Nuin... Ensinnäkin KIITOKSET Järjestäjille.
Kiitokset mukanaolleille. Uusille. Heitäkin oli.
Mukava nähä UUsia kasvoja Ihan OIKEESTI.
Kiitos .
Sitten Tuohon... Kohdistuneeseen Kiitokseeni... Olkaas Hyvät. Se tuli. Syvämmestä.
"Pakko" ööööööhh... Oli jotain Keksii...
Ku tuolleen"Salaa"...*Wiiiirrn*KUPPIS kirjoitti:
Duota Nuin... Ensinnäkin KIITOKSET Järjestäjille.
Kiitokset mukanaolleille. Uusille. Heitäkin oli.
Mukava nähä UUsia kasvoja Ihan OIKEESTI.
Kiitos .
Sitten Tuohon... Kohdistuneeseen Kiitokseeni... Olkaas Hyvät. Se tuli. Syvämmestä.
"Pakko" ööööööhh... Oli jotain Keksii...
Ku tuolleen"Salaa"...*Wiiiirrn*Niin Matkahan EI este ... Pakialla... Piiiiiiiitkältä. Ruotsista. KIITOS nyös Hänelle.
- severiina2
KUPPIS kirjoitti:
Niin Matkahan EI este ... Pakialla... Piiiiiiiitkältä. Ruotsista. KIITOS nyös Hänelle.
tömisteli jossain ohimoiden tienoilla tänä aamuna...kiitos ;-)
- severiina2
Paikalla oli ainakin 25 sättäriä ja muutama uusikin uskaltautui joukkoon mukaan. Itselläni oli ainakin hauska ilta ja toivottavasti muillakin osallistuneilla.Nähdään taas ensi kuussa.
Onnea vielä Zabada ja Wallu....- Zaba&Wallu
isot kiitokset teille kun jaksatte järkätä miittejä, oli todella mukavaa...hmm.. sulla myös:)
kiittää onnitteluista ja skoolauksista:)
- 5kymppinen
Mukaan nyt kutsuttu naapurihuoneenkin (50 ) väkeä, mikä kiva juttu, kiitos kutsusta. Pitääkö ilmoittautua hyvissä ajoin, riittääkö ilmoitus tälle palstalle?
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921507
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä381145Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk23920Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita164761Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13730Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja200685- 46679
Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13647- 33580
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39578