Baldur´s Gate2 apua

Miten minä pääsisin siinä kohti kun olen mennyt siinä ihan alussa kun se joku velho tappo jonu roiston ja kun minä menen eteenpäin siinä on ansoja paljon ja kun yritän purkaa niitä en pysty kerran päätin juosta vaan eteenpäin ja kattoa mitä siellä oli niinpä siellä oli joku patsas ja siitä ois saanu kamaa mut ku kerkesin kuolla sitten kun on päässy sieltä pois sieltä paikasta ja tullee ne tekstit ja imoen häipyy nitten huppu päisten mukana mihin se meni?
4239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

En tiedä onko tämä vastaus kysymykseesi mutta kokeillaan..

Pitkin tuota ensimmäistä luolistoa on siroiteltu sekä arkkuihin että olennoille erivärisiä avaimia.

Nämä avaimet purkavat tuossa ansoitetussa huoneessa olevat ansat, kun menet huoneen vasemman sivustan luo jossa on pylväitä.

Lähes jokaisen pylvään kohdalla avain purkaa ansan kun klikkaat pylvästä, ja saat siitä yhden taikasauvan takaisin.

Lisäksi ansat pystyy välttämään aika hyvin liikkumalla pelkästään vasempaa sivustaa pitkin eli ei keskeltä huonetta tai oikeasta laidasta.

Äänestä

ihan asan vieressä on patsas, klikka patsan pääle ja ansa häviää. Mut mun mielestä sä pääset ansojen ohitse kävelemällä ihan oiekealla (ainakin mä pääsin niin) mut kanattaa klikkata ansija pois

Äänestä

Joo se kidnapattiin siis immoen, sun täytyy löytää se omin voimin! apua saat SLUMMI kentästä! täytyy osata jonkun verran enkkua et pääsee helpolla baldurin läpi! T:ICE WIND DALE
Ja niistä ansoista, niitä et saa purettua!

Äänestä
  • Kaikki avaimet löytyy samasta kerroksesta jossa ansatkin ovat, paitsi yksi, joka on ensimmäisen kerroksen Othyugilla. Suurin osa on arkuissa ja/tai tynnyreissä pari on muutamalla tyypillä. Ansojen purkaminen kannattaa, koska joka ansasta saa siihen liittyvän taika sauvan (Magic missile, Frost jne.)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MAki kirjoitti:

Miten minä pääsisin siinä kohti kun olen mennyt siinä ihan alussa kun se joku velho tappo jonu roiston ja kun minä menen eteenpäin siinä on ansoja paljon ja kun yritän purkaa niitä en pysty kerran päätin juosta vaan eteenpäin ja kattoa mitä siellä oli niinpä siellä oli joku patsas ja siitä ois saanu kamaa mut ku kerkesin kuolla sitten kun on päässy sieltä pois sieltä paikasta ja tullee ne tekstit ja imoen häipyy nitten huppu päisten mukana mihin se meni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu