voi hemmetti mikä paska on teboilin renkaan ilmauslaite.pitää vetää letkua kaapista ja samaan aikaa se vetää sitä takaisin,hankala laite.kuka insinööri on ollu asialla ja mihin vois tehä tosta valituksen?
Teboil
vuoksenniskalla
133267
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
erittäin hankala,epäilemättä.....
ja valittaa kannattaa tietenkin Karpon Hannulle !!!!!
Pistää ihan vihaks tommonen mittari. Kurja juttu. Ei auta ku vetää ranteet auki!
vetää kurkku auki,saatanan mulkku!
Kun sää vedät sitä vitun letkua siitä helevetin kelasta niin välillä kuuluu semmoin "strukkastrukkastrukka" siitä perkeleen kelasta. Sillon kun lopetettaa sen aivottoman repimisen letkusta niin huomaa kelan lukittuvan.
Loistavaa verbaliaa!
jos nyt ensimmäiseksi opettelisit käyttämään edes omaa letkuasi,niin senjälkeen kokeile muita.
Mutta täytyy sanoa että itse nykyään käytän mielummin niskan abc tai neste huoltoasemia,sillä niistä saa myös palvelua eikä ylimielistä käyttäytymistä.
Noh,onneksi on valinnanvaraa.
voi asua noin kädetöntä pälliä!!ziisus mitä pässejä!!
Noo, enpä usko että se tepoilin kauppias mikään insinööri on... Tyhmä se on kun on tollasen vekottimen sinne hankkinu.
Käykää Essolla !!!
taas nähtiin tää.... Kun kysymys heitetään, niin heti alkaa "viisaat" vastailla v****illen! Voi elämän kevät.
Kysyjälle....Ota yhteys henkilökuntaan, eiköhän ala tapahtua jotain, toivottavasti.
Jokapaikassa se letkusysteemi tökkii, kun se on jousella. Jos se olisi laitettu rissojen läpi ja painolla palautus, niin se olisi herkkä ja varmatoiminen. Sitä ei ole vielä vaan keksitty. Tai ei ollut keksitty ennenkuin nyt. Takuulla toimii. On se varmaan keksitty;)
Kattorakenteista olemme oppineet sen verran, että jos ko. laite olisi meidän suunnittelema niin me teettäisimme sen ratakiskosta. Ei nimittäin taipuis ja olis turvallinen käyttää.
"Eksyin" tähän foorumiin ensimmäistä kertaa. On hienoa huomata kuinka tärkeistä ja Imatraa / Imatralaisia koskettavista asioista täällä keskustellaan ...Siitä ilmanpainemittarista tai tarkemmin sanottuna sen letkukelasta sen verran, että se toimii juuri niinkuin nimimerkki "no voi ziisus kädetön luumu" kertoi. Olen myös tarkastanut että se on kunnossa. Mikäli kyseinen laite tai joku muu on liian vaikea käyttää niin lupaan opastaa sen käytössä, jotta ei ainakaan enää muilta me yöunet näinkin tärkeän asian takia.
Terveisin
Teboil Vuoksenniska
Juhani Turpeinen
kauppias
Rane on rautaa..