Piilolinssien osto

Saako optikolta haettua piilolinssit ilman, että niitä täytyy kokeilla tai tehdä näkö- yms. tarkastuksia? Minun pitäisi nimittäin käydä ostamassa siskolleni piilarit, koska hän ei juuri nyt ole paikkakunnalla eikä siten pääse itse optikolle.
1307
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

käyttänyt piilareita ennenkin?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jultomte kirjoitti:

Saako optikolta haettua piilolinssit ilman, että niitä täytyy kokeilla tai tehdä näkö- yms. tarkastuksia? Minun pitäisi nimittäin käydä ostamassa siskolleni piilarit, koska hän ei juuri nyt ole paikkakunnalla eikä siten pääse itse optikolle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu