jarrut

Olisiko tietoa, vaikka bokserilla, miten ABS intkral järjestelmään vaihdetaan nesteet ja ilmataan. ohjaus- ja jarrupiiri
1552
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jarrujen rakenteesta johtuen tarvitset alipainepumpun, jolla imet nesteet ilmausnipoista väliastiaan. Pumpun saat seksikaupasta nopeasti ja halvalla, muut osat rautakaupasta. Vaihdoin omaan R1100RS Bemuun, ABS "mötikän" (BMW hinta 1600 €) ja ilmasin itse, sitten vain BMW liikkeessä ohjelmien päivitys ja pelaa. ABS järjestelmän ilmaus ei onnistu muulla kuin pumpulla. Kaksi ilmausnippaa myös ABS modulaattorissa, siinä pa-säiliön alla olevassa "mötikässä".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


bem kirjoitti:

Olisiko tietoa, vaikka bokserilla, miten ABS intkral järjestelmään vaihdetaan nesteet ja ilmataan. ohjaus- ja jarrupiiri

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu