Pikkusisarelle nimi

Annika, Moonika, Eerika, Miika ja Ulriika saivat kuopussisaren jolle etsimme -ka päätteistä nimeä.
Mielellään ei R-kirjaimella alkavaa.

Sisarusten toiset nimet ovat Amanda, Anniina, Alina, Aaron, Anettte. Joten kolmannelle myös A:lla alkava toinen nimi. Kiitos.
18939
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Henriika Aleksandra.

Äänestä

Ei ala äRrällä. Miltä muuten kuulostaa?

Äänestä
  • Oikea huumorin Pandoran lipas.

    Äänestä

Toiseksi Ainikki, Anelma, Anneli, Annikki, Annukka, Agneta, Andrea...

Äänestä

tai Jaanika...

Äänestä

Jessika

Äänestä

Viveka Aliisa
Inka Aliisa
Helka
Henrika
Hilkka
Sirkka
Mirka
Mirkka
Taika
Tinka

Tai toiseksi nimeksi Annukka, Anita

Äänestä

Kirsikka Anneli
Veronika Anneli

Janika Anelma
Jannika Aleksandra

Kukka Ainikki

Viveka Aleksiina

Äänestä

Alissa tai Alessandra ehdotan

Äänestä

ovat Janika, Jessika ja Inka.

Janika Alissa
Jessika Alexandra
Inka Alissa....tämä kuulostaakin todella kauniilta.

Marika ok, mutta emme omalle lapselle haluaisi..en tiedä miksi, ei vaan iske.

Mites Jasmika? Onko liian väännetty?

Äänestä
  • Ehdotan vielä näitä:

    Maarika
    Freedrika

    myöskin: Morika ja Jarika, mutta kaksi ensimmäistä sopisivat minusta parhaiten.

    Äänestä

  • entäpä Janniina,Jasmiina?

    Äänestä

Ivanka, Katinka, Marinkka, Mirka, Mirkka, Priska, Rebekka, Sinikka, Varenka, Veronika.

Toiseksi nimeksi esim Aleksia, Aletta, Alevtina, Alisia, Aljoona, Antonina, Armida, Aunia.

Äänestä

Annika, Moonika, Eerika, Miika ja Ulriika saivat kuopussisaren jolle etsimme -ka päätteistä nimeä.
Mielellään ei R-kirjaimella alkavaa.

Marika Anita
Sarika Anneli

Äänestä

Tuli mieleen nimi Jennika, miltä kuulostaa?
Kaikilla sisaruksilla on joko kaksoiskonsonantti tai kaksoisvokaali, joten olis kiva että pikkusiskolla olis myös. Jennika tai Jessika...tai Inka. Lisää ehdotuksia, jos keksii.

Äänestä
  • Jannika Anita :)

    Äänestä

  • Mieti nyt, ehkä sopii pikkutytölle muttaku kasvaa aikuiseks sit se ei enää sovi. esim "uranainen Jennika 46v"- huh huh

    Äänestä

  • Leaa kirjoitti:

    Mieti nyt, ehkä sopii pikkutytölle muttaku kasvaa aikuiseks sit se ei enää sovi. esim "uranainen Jennika 46v"- huh huh

    jos sun mielestä jennika ei sovi aikuiselle niin olkoon oma ongelmas mut mun nimi on jennika ja se on mun mielest maailman kivoin nimi ja oon 20v hahaa jos sun oikee nimi on joku leaa tai jessika nii sanon et säät ootki tosi sikamainen!!!!!!!!!!!>;) huom: kannattaa laittaa Jennika :))))))

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Titta-Maaria kirjoitti:

Annika, Moonika, Eerika, Miika ja Ulriika saivat kuopussisaren jolle etsimme -ka päätteistä nimeä.
Mielellään ei R-kirjaimella alkavaa.

Sisarusten toiset nimet ovat Amanda, Anniina, Alina, Aaron, Anettte. Joten kolmannelle myös A:lla alkava toinen nimi. Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu