Kiitos slsy:lle hienosta ja sinnikkäästä toiminnasta ammattikuntamme puolesta. Olen todella iloinen, että piditte pintanne ja saitte vielä väkeä puolellenne. Jatkakaa samaan malliin.
Kiitos SLSY
Hienosti toimittu
9974
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
joka pannaan heti toimeksi ja Finnairin emännistä puolet laitetaan maantielle.
soppajonoon joudutte.parin vuoden kuluttua finskin lentoemot joutaa baariin tarjoilijoiksi jos ammattitaito riittää
Etkö osaa olla kiitollinen että joku sentään viitsii taistella sen puolesta että Suomessa noudatetaan suomalaisia työehtosopimuksia? Omalla työpaikallasi kun tulee seuraavaksi vastaan niin taidat surkimus vain kiittää ja pokata?
Onnettomat. Vastaisku tulee ja se on ankara.
Kyllä ensi vuonna taas otetaan yhteen samoissa merkeissä. Ja jos työpaikat siirretään Viroon kuten näyttää käyvän, ei se tule onnistumaan kuitenkaan kovin helposti. Vastustusta ja kestämättömiä rahallisia tappioita on tiedossa, usko pois. Eli ei käy kateeksi suakaan, Jukkis!
paras kaikille.
Jukka ja Kaisa ajaa firman nurin. Kiitos kuitenkin SLSY:lle joka ainoana liitoista uskalsi panna hanttiin.
Ja lopettakaa se emäntien kadehtiminen, taas niin suomalaista.
Toivotan Finnairin lentoemännille matka hornan tuuttiin. Ette osaa ajatella maksajia eli asiakkaita, siis olette tuhoon tuomittuja. En enää aio antaa jonkun Finnairilais-kiihkoilija-fasistin rellestää omalla kustannuksellani ja raastaa hermojani.
...mihinkään!
Sun kannattaa muutenkin olla vaan siellä omassa kotikolossasi, sillä mitä vaan voi tapahtua, missä vaan ja päiväsi, viikkosi, kuukautesi ja koko elämäsi on pilalla.