Miksi täällä annetaan kirjoittaa noin käsittämätöntä puppua, jossa solvataan ja herjataan julkisuudessa näkyvää urheilijaa ja hänen perhettään?
Toki minä arvostelun ymmärrän, mutta näillä teksteillä ei ole mitään tekemistä arvostelun kanssa. Jos olisin Kimi Räikkösen asianajaja vaatisin pahimman rääväsuun IP-tunnuksen ylläpidolta ja kaivaisin kirjoittajan esille.
Kirjoittelu täyttää kaikki julkisen herjaamisen tunnusmerkit.
Toki minä arvostelun ymmärrän, mutta näillä teksteillä ei ole mitään tekemistä arvostelun kanssa. Jos olisin Kimi Räikkösen asianajaja vaatisin pahimman rääväsuun IP-tunnuksen ylläpidolta ja kaivaisin kirjoittajan esille.
Kirjoittelu täyttää kaikki julkisen herjaamisen tunnusmerkit.
Vastaukset 27
Vanhimmat
toivoisin
Totta, kaikki turhat ylimaininnat kuriin ja ne jotka ei kestä totuutta oikeuteen! Vanhat mummot jyrää ;)
kun nyt yhtäkkiä puhuu itseään vastaan. tosin ei mitenkään uutta. outoa vain.
tajua, mutta alkuperäinen kirjoittaja tarkoitti juuri SINUA ja kaltaisiasi.
Miksi nimimerkki Jesus ei enää toimi? Onko Jesus1 väärä profeetta, lähetetty Suomen vielä syvemmistä laitoshoidon pehmustettujen huoneiden syövereistä? Miten näillä voi olla tietokone käytössään, eikö ole vaara että potilas vahingoittaa itseään siihen ja eikö kuola tuki näppäimistöä?
Onko Jesusta varoitettu vai miksi Jesus1 käyttää irviöitä teiniangstin sävyttämän suolituotteen perässä? Irviöt kuulemma ilmoittavat viestin olevan vitsi, josta ei tarvitse kantaa henkilökohtaista vastuuta. Tietääkö Jesus1, että se argumentti ei pidä oikeudessa? Onko sillä edes väliä, kun ko. nimimerkki on syyntakeeton?
On maailmassa monta kummaa asiaa . . .
Tämä palsta on kimi matiaksesta kirjoittelua varten, perustakaa oma Jesus1-sivut jos halautte Jesus1:stä puhua ja kirjoittaa, pässät!!
mitä tarkoittaa "pässät"? Onko se jokin uusi perseen pärisytin?
pelkästään herra räikköstä - joutuuko sittenkin oikeuteen valehtelusta tai väärästä todistuksesta lähimmäisestä?
Haloo herra Niuho, haloo...?
Älä suotta leiki tietämätöntä, se tunnet kaikki persesuristimet ;)
kun löytyy sellaisia ihmisiä kun Sinä.Tämä sivusto vaatisi kunnon seriffin ensi kaudelle jotten kaikki haukkuminen yksityisyyttä loukkaavat solvaukset loppuisivat.Olen itsekin sortunut loukkaaviin sanoihin ja kas kumma kun henkilö on ollut koko kauden sama henkilö joka vaihtaa nimimerkkiä kun kameliontti väriään,minulakin on niin monta lempinimeä ,jotka ovat tosi loukkaavia mutta ei haukku haavaa tee,vaikka Suomessa on sanan vapaus, niin silläkin on rajansa........... Suomalaisia kuskeja pitää kannustaa ja arvostaa ,muualla heitä arvostetaan ja he ovat sen meille todistaneet, seisomalla palkintopallilla se on jo voitto johon meistä monikaan ei pysty maailman mestareita on vain yksi per vuosi, ja paras tiimi voittakoon ei se yksin kuskin vallassa ole ,ilmat,renkaat,mootorit sekä varikko taktiikka,ja aina on sattumalla sanasa sanottavana,kuten tänään näimme ,joten kuskissa ei ollut vikaa . Huominen kisa on myös yllätyksiä täynnä . Jos Kimin auto kestää niin olisi mahtavaa jos hän seisoisi myös palkintopallilla Tämän vuoden kisat ovat olleet tapahtuma rikkaita , ensikaudella on kaksi Suomalaista formularadalla se on hienoa.
"Suomalaisia kuskeja pitää kannustaa ja arvostaa"
Raamatussako noin sanotaan?
Mikä olet koulutukseltasi?
pitää räkätti voihan tässä välehdella mitä vaan kuten eräät ei se koulutukseta ole kiinni ja ne ovat minun mielipiteeni vaikka ne olisi sinun mielestäsi sontaa . Tämä sivusto on lukenut niin paljon sontaa niin ei kai yksi lapiollinen pahaa tee SINUN asiantuntia lausunnoillesi. Joten hyvää päivän jatkoa sinulle ,toivon että KIMI MATIAS RÄIKKÖNEN AJAA TÄNÄÄN HYVÄN KISAN. terveisin kokki,rekkakuski,mekaanikko,äiti,mummi, ja KIMI FANI..PS. KETÄ PITÄISI KANNUSTAA NÄILLÄ SIVUSTOILLA sinuako?????????????????????
liene...en kyllä menisi vannomaan vaikka olisi varateknikko?
Tyypillinen isoperseinen rekkakuski ;) kimi matias lippis päässä ajava, ammattitaidoton rekkakuski, teiden urpo! Nykypäivän tyypillinen ammattitaidoton ratin kääntäjä joka aiheuttaa vuodessa tuhansia läheltä piti tilanteita!! Ajelee tyylillä "kyllä minä osaan," vaikka on pelkkä apukoululainen ;) Mulla on isompi auto kun sula, mä ajan päälle ;) Yhträ paska kun kimi matias ajana!
johon "palikka" kolahtaa. Me ei olla "yhträ"(opettele kiroittamaan oikein) hyviä kun KIMI MATIAS RÄIKKÖNEN.ME ajamme että sinä saisit jokapäiväisen elannon ja lämmön sekin on jotain vai mitä ,eikä perseen koko ole ammatista riippuva jos tyhmyys luokiteltaisiin pään mukaan niin sinulla ei olis päätä ollenkaan joten revi siitä pentu ja painu pilkille.
rekkakuskeista on sentään jotain hyötyä, ja he maksavat niin kovasti mainostamasi verot suomeen. olisit tyytyväinen siitä! koululaiset kuten sinä sijaan ette hyödytä tätä kansaa mitenkään! mehän teidän koulunkäyntinne maksamme, joten olisit vaan tyytyväinen. minä ainakin olisin sinun sijassasi.
niin ei pysty veroilla takaisin tuomaan, öljykuskit on kaikista huonoimat kuskit mitä maanpäältä löytyy!! Lehdistä saa joka päivä lukea kuinka ne tappavat ihmisiä liikenteessä. Konginkangas on aika monen mielessä vieläkin kun ammattitaidoton aiheutti pahaa jälkeä ylikuormalla, ylinopeudella ja heikoilla ajotaidoilla.
ei todellakaan joka päivä tuollaisia satu. konginkankaan tapaus oli ikävä, mutta älyttömän harvinainen ja loppujen lopuksi huonoa tuuria. bussi osui väärään aikaan väärään paikkaan. mitään vastaavaa tuskin taas tapahtuu sataan vuoteen.
ja voisit itsekin vähän miettiä mitä tapahtuisi jos rekkakuskeja ei olisi. miten kaikenlaiset raskaat, isokokoiset tavarat meinataan kuljettaa satojen kilometrien päähän ilman rekkoja? kerrohan se, kerran luulet olevasi niin viisas.
Ammattisi selittävät kirjoitustaitosi - tai pikemminkin sen lähes totaalisen puuttumisen!
oikeutettu tuomitsemaan ihmisiä sillä perusteella mitä he ammatikseen tekevät. Miten selität kolarit jotka aiheuttaa musta jää, vastaatko sinä tästä kaikesta kärkäs olet tuomitsemaan ,arvostelemaan ja haukkumaan ihmisiä joita et todellakaan tunne. ,ei koskaan saisi toivoa toiselle pahaa ,mutta sinä tunnut olevan sellainen henkilö joka et kaihda mitään . Minä en toivo sinulle pahaa mutta tiedän että saat satakertaisesti kaiken mitä taaksesi jätät ,sillä sitä niittää mitä kylvää,säälin sinua sinulla on varmaan paha olla jos jotain tunnet katkeruutesi ja vihan lisäksi.
MINÄ KANNUSTAN KAIKKIA SUOMALAISIA URHEILIJOITA JA VARSINKIN KIMIÄ TÄLLÄ KAUDELLA ENSI KAUDELLA HESSUA JA KIMIÄ Sumia ja Sennaa minä kunnioitan.
Vai peräti skini? Mistä moinen Suomi-uho?
Niin oikea ammattikuski ajaa rauhallisemmin, ei täysilllä kuten Konginkankaalla. Huomaatko miten typerä ammattikuski olet kun joudut tuommoisiin asioihin täältä kyselemänn vastauksia? Tuota nimenomaan tarkoitin kun sanoin että nykykuskit on märkäkorvia ja työtänsä osaamattomia narreja.
tunteettomista lapsista tulee myöhemmin raiskaajia, sarjamurhaajia ym. yhteiskunnan tuhoajia. toivottavasti jesuksen vanhemmat näkevät lapsessaan tuon piilevän pahuuden ja lähettävät penskan hoitoon ennen kuin on liian myöhäistä.
on isänmaallisia ja kannattaa urheilussa oman maansa edustajia. kaikki naapurimaammekin (no, ei ehkä venäjä niin paljoa) pitävät omiensa puolia JOPA (huom, jesus!) niinä hetkinä kun menee huonosti. miksi suomalaisten pitäisi olla tässä poikkeavia?
keskitasoa älykkyydeltään. Tosin tällä palstalle useimmat teistä saisivat itkeä onnesta päästessään edes lähelle normaalia ÄO:ta.
Avohoitoon kuuluvat kaikkia chattalijat, jotka eivät chattaile asiallisesti, mutta ne jotka chattailevat asiallisesti, ei tarvitse edes harkita menenvänsä avohoitoon mielisairauksien takia.
Ei paineita kannata purkaa ottamalla pultteja, muitten chattailijöiden takia.