Digikanavat

Näkyykö Partalanmäen lähettimen kautta kaikki digikanavat? Itse en saanut näkyviin kuin pelkästään Ylen kanavat, jos muilla näkyy, niin joutunen hommaamaan uuden antennin, missä on laajempi taajuusalue. Itse signaali oli kyllä vahva.
2440
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Sanoivat digitasta, että Matkosvuoressa toimii ylen paketti ja vuodenvaiheeseen mennessä pitäisi ruveta kolmosen ja nelosenkin eli mainospaketit näkymään.

Nyt meillä kattellaan kolmoset ja neloset Tampereelta ja näkyvät todella huonosti diginä.

Manu puolelta niitä voi Matkosvuoresta kattella ykkönen on tosin hieman heikko.

Äänestä

Jossain päin Kaipolaa digi ei näy vieläkään vaikka mitä tekee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


liusdf kirjoitti:

Näkyykö Partalanmäen lähettimen kautta kaikki digikanavat? Itse en saanut näkyviin kuin pelkästään Ylen kanavat, jos muilla näkyy, niin joutunen hommaamaan uuden antennin, missä on laajempi taajuusalue. Itse signaali oli kyllä vahva.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu