..simillä pelaatte eli montako simiä asuu yhdessä samassa talossa? Kun itse en pelaa kuin yhdellä simillä kerrallaan ja kun kerran koetin kahdella se tuntui hirmuisen vaikealta...
Monellako...?
lfmjeof
7294
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
mul on yleensä 8
Mäkin pelaan yleinsä yhdellä (naisella) sitten teen yleinsä Teini-tytön ja vaikka äidin ja laitan ne asuun yhteen..sitten laitan sen äiten muuttaa pois ja se teini jää yksin asustelee...sillä on kiva pelata :) kanttii kokeilla... :) VING VING :)
äiti, isä, pari kolme lasta ja nyt myös kolme koiraa .
Mulla on vähä kaikenlaista, mut yleensä yksin, mut joskus se tympii kun ei oo ketää kaveria kotona, aina pitää soitella iltasi ympäri kaupunkia ihmisiä käymää, eikä ne sit kerkee jutella kovi.
Joskus pelaan pienillä perheillä, että isä, äiti ja 1 tai muutama lapsi.
Nyt alotin pelaa sellasella että mulla on 2 aikuista tyttöö ja 2 aikuista poikaa ja ne asustaa yhessä, niiku kamuina, mutta koitan toki niitte saada lapsia ja sillee :D
Yksin huoltajuutta en oo koittanu, se ois aika vaikee ku alussa varsinki ku ei oikee voi käydä töissä, ku pitää hoitaa sitä lasta.
Riippuu kyllä ihan siitä, miten ison perheen haluan kun luon perhettä. Joskus pistän vain yhden sinkun asumaan, joskus naisen ja miehen jotka on avioliitossa, tai sitten ihan sekaisin. Riippuu kyllä ihan miten perheenluonnissa haluan! Tällä hetkellä lemppari"perheeni" (tai, noh, oikeastihan se on vain ruokakunta tässä tapauksessa) on yksihenkinen (:. Sinkkutyttö asustelee ja kun saan Lemmikkielämää-lisäosan voisin sinne laittaa pari elukkaakin taloon. :)
Eli vanhemmat ja yksi tai kaksi lasta. Sit kun lapset kasvaa, käy yliopiston ja tulee aikuisiksi, niin etin niille aina melkein heti puolison. Yksin ne ei ehdi asua paljo yhtää.
Yhellä vaan? Mulla onnistuu hyvin 4 simillä pelaaminen ilman koodeja tai mitään. Koodien kanssa onnistuu myös vaikka kuinka monen, kun voi saada palkit helposti vihreiks.
Kanttii ilman koodeja pelatessa aina välillä pistää stopille, kattoo simien tarpeet ja pistää ne tekee kaikkee tarpeita täyttävää ja sitten taas play.