Eli meille on tulossa piakkoin bostoninterrierin pentu (narttu), ja nyt sille tarvittaisiin nimi. Itse olen miettinyt Bellaa, Viiviä ja Donnaa.. Mutta olisi kivaa saada muitakin vaihtoehtoja. Muita rajoituksia ei ole kuin että sen pitää olla (mieluiten) suomenkielinen ja HELPOSTI lausuttava. Eli vaihtoehtoja?
Koira tulee taloon mikä nimeksi?
busukala
12855
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Eiväthän Bella ja Donna ole suomenkilelisä. Heh.... Elli, Senni, Huisku, Tuisku ja Hilja ovat
Totta, en tiiä mitä olinkaan taas ajattelut :D Hyvä ku huomasit :DD Huisku
Sanni
Sekin olis aika söpö nimi :Dtä alkaa olee vaan entist vaikeempaa kuon niin paljon ehdtuksia :D
miila, se on ihana nimi
Siis aivan ihana
MIILA on nii ihana nimi
siinä pari ehdotusta
lempinimen elikkäs kutsumanimen vääntö alkaa jotenkin mukaillen sitä virallista rekisterinimeä. Vaan kun et ole maininnut koiran oikeata nimeä, niin seuraava lähtökohta on tietenkin rotu ja sukupuoli. Kun kyseessä on bostoninterrieri, olisin tietty ehdottanut jotta Bosse. Vaan kun on kyseessä narttu, niin tietenkin - - - - - Pimu!
Tara?
Terrierrille melkoisen hyvä nimi tämä TERRI. Siitä ei kyllä selviä, onko se tyttö vai poika. Entäs MUUSA, DORIS, DITTE, LIPPE ???
vindi, bambi, bella, eevi, alma, olga, winski, fabi