http://www.kaleva.fi/plus/index.cfm?j=606919
Lapin tukkijätkä sai viimeinkin iskettyä, koko talven kestäneen savotan jälkeen etelän naisen, Rovaniemeltä ja roudasi naisen asunnolleen.
No, puute oli lapinmiehellä kova ja pariskunta käytti ekat pari viikkoa pelkästään vaaka-asennossa, sänky hommissa , Sanaakaan ei vaihdettu rakasteltiin vain .
Kahden viikon jälkeen metsuri viimein kierähti naisen vierelle ja sanoi "Tulin sanohman terve, kun mie en nyt näe sinua kahteen viikhoon". Nainen kysyi, että miten niin ? ja metsuri: vastasi "Seuraavat kaks viikkoa mie panen sinua takhaapäin"
Eipä ihme jotta etelän tytöt tulevat lappiin kolme jopa neljä kertaa vuodessa ! EIHÄN ?
Late Lapista
Etelän tytöt tervetulleita Rukalle, pohjoiseen !
Late Lapista
1
3493
Vastaukset
- ei ole
Lapissa, ei siis taida olla Latekaan...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556