Näin horse shown päätyttyä tuli vain mieleeni, että onkohan paljon muitakin lesboja jotka harrastavat ratsastusta? Itselläni on oma hevonen ja olen harrastanut kilparatsastusta vuosia, harrastus on iso osa minua enkä osaa voivani kuvitella lopettavani ratsastusta ikuna.
Jostain syystä olisi vain kiva tietää, onko paljon muitakin...ehkä siksi että näin HIHS:ssä monta niin ihanaa ja nättiä tyttöä =)
Jostain syystä olisi vain kiva tietää, onko paljon muitakin...ehkä siksi että näin HIHS:ssä monta niin ihanaa ja nättiä tyttöä =)
Vastaukset 15
Vanhimmat
ilmoittautuu kaksi :D kummallakin on omat hevoset.
riippuu millä ratsastellaan :))) Tykätään...heh kovastikkin...
ratsastan kaksi kertaa viikossa, valitettavasti omaan hevoseen ei ole varaa, ratsastan muiden hevosilla. kilpaillut olen joskus seura-ja aluetasolla, sitten ratsastus jäi moniksi vuosiksi kunnes aloitin uudelleen viime talvena. mietin jos keväällä uskaltautuisi seuran estekisoihin...
Täälla ja yksi hevosiin hurahtanut!
Täällä yksi kansallisella tasolla koulua tuuppaava ilmoittautuu. Enpä paljasta täysin henkilöllisyyttäni, ehkä joskus jos oma kulta löytyy. Tiedän aika paljonkin "meikäläisiä" ainakin koulupiireistä.
Haluaisinpa todella omistaa tutkan, kenenkään kohdalla ei horseshowssa piipannut. Tutkani on aina ollut surkea ellei olematon =(
Tässä yksi, ammattikin on hevojen parista ja oma yritys haaveisssa. Voi jos jostakin tupsahtaisi elämään vielä joku ihastuttava koulutuuppari;)
Tingitkö koulutuuppari-vaatimuksesta, jos muuten natsaa ;)
heppoja lapsuuden ikävien kokemusten vuoks.. Mulla on kyl ratsastettu.
Tottahan on ratsastavia. Ite ratsutan nuoria hevosia (ei ammatti vaan harrastus, ehkä joskus ammatti, nyt vielä opiskelen lukiossa), ja pois en vaihtais päivääkään (vaikka paikat hajoaa USEIN!:D)
Ai että, kyllä ois ihanaa mullakin jos joku koulun pakertaja tähän elämään hyppäis. Mistähän muuten johtuu et kaks kolmesta tyttöystävistä on löytynyt tallimaailmasta :D! Kylläkin vaan ihan puskaratsastajia mut kuitenkin, ratsastaja mikä ratsastaja!
JESH! Olen ratsastanut siitä lähtien kun täytin 10...vaikkei välillä uskoisikaan...hah
Estekisoissa on tullut käytyä seuratasolla ja yhdet kouluversiot myös...Nyt sitten oma hevonen, elämäni nainen...Kunnes 2-jalkainen versio ilmoittautuu ;)
Nimbus on aktiivinen hevosihminen ja ratsastaa omilla ja muiden hevosilla. Kuten tyttöystävänsäkin, johon on tallilla tutustunut.
Minäkin täällä harrastan hevosia,koirien lisäksi.Oma putte löytyy,vanha ravuri kylläkin.
Täälä kans yksi jolla ammatti löytyy hevosalalta...
Tyttöystävät löytynyt kyllä ihan muualta ku tallilta.
Täällä kans nousee tassu pystyyn 5 v olen ratsastusterapiassa kulkenut ja pidän hevosista kovasti. Tallilla en sinänsä vietä paljon aikaa kun ei ole hevosta hoidettavaa tms vammakin hankaloittaisi sitä. Mutta HIHSin seurailin telkkarista tiiviisti.
Saatetaan tinkiäkin;D Mut oikeesti kaikki mun tuntemat heppa- tai "edes" yleensä eläinharrastavaiset lepakot on joko pariutuneita tai (muuten;)) jotain diipadaapahemmoja. Paitti tietty mnää ite:)