kuka muistaa kyseisen miehen?
http://www.kansallissosialismi.com/somali.php
murhasi tamperelaisen 15-vuotiaan Tuuli Maria Ikosen.
~~
raiskasi puukolla uhaten 13-vuotiaan tamperelaistytön
~~
en ihmettele pätkääkään miksi suomalaisilla on ennakkoluuloja ja rasismia tummiin. aivan sairasta. "kun ei voitu karkottaa maasta kun oli kaunis suomalainen vaimo ja kaksi tytärtä!" onko se joku syy? totta kait on kurjaa kun lapset menettää isän, mutta elämä on, Tuulin vanhemmat menetti tyttärensä. Tuuli olisi nytten 26, luultavasti perhekkin olisi, siltä tytöltä jäi niin paljon kokematta, ei päässyt kouluihin mihin olisi tahtonut, ei päässyt ammattiin mihin olisi halunnut. ja murhaajan lapset ja vaimo olisi menettänyt ainoastaan miehen,isän, kun se olisi karkotettu maasta! niin vähän verrattuna siihen mitä Tuulin vanhemmat menetti ja Tuuli itse. jossain päin suomea on 26 vuotiaan tuulin hauta missä hänen ei kuuluisi vielä olla.jonkun hullun psyko miehen takia vain ja ainoastaan! niin paljon se tyttö menetti ja sen vanhemmat.
~~
raiskasi 13-vuotiaan tytön, mitä vielä, oliko halu niin kova että piti kaota lapsii? piti vielä uhata puukolla? en osaa kuvitella kuinka monta vuotta tuokin tyttö on käynnyt psykologilla ja terapeuteilla, niskat nurin tuollaisilta miehiltä! minun ikäisenä on joutunut tuonkin kokemaan, ei jumalauta sentään!
Abdigadir Osman Hussein
10
3974
Vastaukset
- on yhä linnassa
Hussein istuu edelleen elinkautista Tuuli Ikosen murhasta. Viime keväänä OHO:ssa oli Tuulin isän Kari Ikosen haastattelu ja siinä sanottiin, että Hussein on Vaasan vankilassa.
- minä minä
sen kuuluukin olla eikä tappamassa lisään!
- diego
minä minä kirjoitti:
sen kuuluukin olla eikä tappamassa lisään!
Abdigadir on kyllä sellainen rotta että huh huh! Oulun vankilassa sai asua uudella puolella ja kävi muurin ulkopuolella vielä tekemässä piha töitä! Lisäksi et on raiskari on vielä paha vasikkakin!!! Kova pää sillä kuitenki on ku ei tippunu vaikka paistin pannulla lyötiin takaraivoon.
- minä minä
diego kirjoitti:
Abdigadir on kyllä sellainen rotta että huh huh! Oulun vankilassa sai asua uudella puolella ja kävi muurin ulkopuolella vielä tekemässä piha töitä! Lisäksi et on raiskari on vielä paha vasikkakin!!! Kova pää sillä kuitenki on ku ei tippunu vaikka paistin pannulla lyötiin takaraivoon.
sairas, painuis niin kauas missä pippuri kasvaa! itse häpeisin silmät päästä jos isäni tollaseen alentuisi ensinnäkin haukkuisin sen maanrakoon ja häpeäisin toden teolla!
- Pekkala
Hänen somalialaista syntyperäänsä yritettiin salailla viimeiseen asti.
- minä minä
ettei mikään nostaisi rasismia somaleita kohtaan. on niitä hyviäkin somaleita mutta tuo juttu nosti karvat pystyyn
- Pertti Ström?
minä minä kirjoitti:
ettei mikään nostaisi rasismia somaleita kohtaan. on niitä hyviäkin somaleita mutta tuo juttu nosti karvat pystyyn
...niinpä niin...
- markus
Onkohan tämä sama äijä
http://skin.bebo.com/Profile.jsp?MemberId=4057493531 - fatima--
pakko sanoo että iskällä on vaa 1 tytär minä ja nykyään 2 poikaa. Ei todellakaan kaivata koko ihmistä. kauhea juttu :/
- Anti rasisti
Saisi mennä käväisemään suosikkieukkonsa THorsin luona.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1502029
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3241230Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.831048- 35908
- 107898
- 53844
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31839Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta21775Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos58739Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?44711