Onko kenelläkään kokemusta joulunvietosta Amsterdamissa?
Onko siellä kaikki kiinni vai löytyykö aktiviteetteja? Kertokaa kokemuksistanne...
JOULU
DAMISSA?
2
790
Vastaukset
- Hesu
Samat kysymykset Ateenasta. Lähden perinteistä joulua sinne karkuun. Nyt mietityttää mm. onkohan (ruoka)ravintolat auki joulunpyhinä?
- Anni
Joulua ei juuri huomaakaan. Kaikki toimii. Joulupäivä vähän hiljaisempi, mutta silloinkin turistibussit ajavat kierroksiaan.
Tapaninpäivänä kaikki syövät ulkona. Minnekään ei mahdu syömään, ellei pöytää ole varannut etukäteen. (Mäkkärille ehkä ...).
Ihan ok joulunviettopaikka sellaiselle, joka ei kaipaa 'oikeaa joulua'. Ja tietty: sää voi olla mitä vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 524548
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1494197- 673832
- 1253800
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans433625Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe773453- 983021
- 542875
- 252696
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142404