Onko kenelläkään kokemusta joulunvietosta Amsterdamissa?
Onko siellä kaikki kiinni vai löytyykö aktiviteetteja? Kertokaa kokemuksistanne...
JOULU
DAMISSA?
2
954
Vastaukset
- Hesu
Samat kysymykset Ateenasta. Lähden perinteistä joulua sinne karkuun. Nyt mietityttää mm. onkohan (ruoka)ravintolat auki joulunpyhinä?
- Anni
Joulua ei juuri huomaakaan. Kaikki toimii. Joulupäivä vähän hiljaisempi, mutta silloinkin turistibussit ajavat kierroksiaan.
Tapaninpäivänä kaikki syövät ulkona. Minnekään ei mahdu syömään, ellei pöytää ole varannut etukäteen. (Mäkkärille ehkä ...).
Ihan ok joulunviettopaikka sellaiselle, joka ei kaipaa 'oikeaa joulua'. Ja tietty: sää voi olla mitä vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1261710
- 1051195
Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1381071- 49979
- 128877
Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni51870Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v240838Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.
Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?70745Pridekulkue kiellettävä?
Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla178719Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.
Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu55709