Onko kenelläkään kokemusta joulunvietosta Amsterdamissa?
Onko siellä kaikki kiinni vai löytyykö aktiviteetteja? Kertokaa kokemuksistanne...
JOULU
DAMISSA?
2
983
Vastaukset
- Hesu
Samat kysymykset Ateenasta. Lähden perinteistä joulua sinne karkuun. Nyt mietityttää mm. onkohan (ruoka)ravintolat auki joulunpyhinä?
- Anni
Joulua ei juuri huomaakaan. Kaikki toimii. Joulupäivä vähän hiljaisempi, mutta silloinkin turistibussit ajavat kierroksiaan.
Tapaninpäivänä kaikki syövät ulkona. Minnekään ei mahdu syömään, ellei pöytää ole varannut etukäteen. (Mäkkärille ehkä ...).
Ihan ok joulunviettopaikka sellaiselle, joka ei kaipaa 'oikeaa joulua'. Ja tietty: sää voi olla mitä vaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1421603
Taas puukotus yläristillä!
Tänään taas puukotettu hengiltä ihminen Kuopiontien läheisyydessä yläristillä! Nyt näitä alkaa olla viikoittain!541521Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin
Kesä ja juhannus on grillailun kulta-aikaa. Mitä teillä grillataan juhannuksena? Anna oma vinkkisi grilliherkkuihin. Ka681123Olen päättänyt tappaa itseni tämän vuoden puolella
Minulla ei ole oikeastaan mitään hävittävää. Elämäni on surkeaa ja tunnen ihmisten tuijotukset ja supinat. Ne nauravat r1031057- 108960
Ihana juhannusperinne
Lähdemme aina juhannuksena aivan hirveässä kännissä kiikkerällä veneellä pieliselle! Se on hauskaa ja jännittävää puuhaa52858Mistä tunnistaa suomussalmelaisen kassajonossa
Terveiset täältä Kuopiosta! Olen aikoinaan Suomussalmelta lähtenyt maailmalle ja muutaman mutkan kautta päätynyt savon s86819Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...57743- 59705
- 34676