Mistä morsiuskimppuun ledi-valot

Näin kesällä elokuvan, jossa morsiammella oli ihana morsiuskimppu ja erityisen ihanaksi sen teki kimpussa olevat ledi-valot, semmoset pienet kirkkaat valotuikut. Onko kenelläkään tietoa, mistä sellaiset voisi ostaa/tilat???
4652
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jos en väärin muista niin tiimarissa joskus nähny sellasen ledivalosarjan. Olisko siinä parikymmentä lediä, sisältää sit patterin.( ei tarvii alttarille kävellä jatkoroikan kanssa..) ;) Ja noissa halpishalleissa on tullu kans joskus vastaan. Ideana ei olis muuten huonompi ja varsinkin talvihäissä, kun hämärtää niin olis varmaan tosi hyvännäköinen.

Äänestä
  • Stockalla oon nähnyt kanssa noita patterikäyttöisiä valoja. Niitä taisi olla vielä paria väriäkin.

    Harmi kun en onnistunut löytämään kuvaa tollasesta kimpusta. Olisko sulla mitään muistikuvaa elokuvan nimestä?

    Äänestä

  • Stockalla kirjoitti:

    Stockalla oon nähnyt kanssa noita patterikäyttöisiä valoja. Niitä taisi olla vielä paria väriäkin.

    Harmi kun en onnistunut löytämään kuvaa tollasesta kimpusta. Olisko sulla mitään muistikuvaa elokuvan nimestä?

    eivät kyllä ole kirkkaita ts. värittömiä, löytyi punaisena, vihreänä ja keltaisena; nauhassa on 20 pientä valoa, toimii paristoilla ja maksoi 4,90. Ongelmana on nyt, että ottaisinko kimpun tumman punaisista ruusuista ja siihen punaiset valot yms. koristetta vai valkeat ruusut ja siihen keltaiset valot ja jotakin ohutta kullanväristä koristenauhaa..... Meidät vihitään maistraatissa ja "hääpukuna" minulla on olkapäiltä avoin pikkumusta ja hartioilla musta,ohut huivi jossa on hopeanvärisiä lankoja. Ko. puvun kanssa vaalea kimppu on jotenkin pliisu, tummanpunaiset ehkä säväyttävät enemmän? Elokuva, josta idean sain, on muuten Bridget Jones -elämä jatkuu ja kimppua saa odotella elokuvan loppuhetkiin!

    Äänestä

Miksei tavallinen kuusenkynttiläsarja kävisi?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


talvimorsian kirjoitti:

Näin kesällä elokuvan, jossa morsiammella oli ihana morsiuskimppu ja erityisen ihanaksi sen teki kimpussa olevat ledi-valot, semmoset pienet kirkkaat valotuikut. Onko kenelläkään tietoa, mistä sellaiset voisi ostaa/tilat???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu