Olen poistanut kaikki Al_Capon keskustelut joissa on linkki hänen kuvakalleriaansa.
En rupea asiaa enempää selvittämään, koska minun ei tarvitse sitä tehdä.
http://keskustelu.suomi24.fi/ohje/
ja sieltä ote.
Emme velvoita sheriffejä kommentoimaan toimiaan tai viestien poistoa palstalla. Yksittäisiä sheriffejä koskevat keskustelut voidaan poistaa keskustelupalstoilta. Epäasiallisesti käyttäytyvistä sheriffeistä voi ilmoittaa palautteen kautta.
Al_Capo. Ne noin. 32 kuvaa/videota jotka sinulla on sielä kuvakansiossasi, älä julkaise niitä kuorma-auto osastolla.
Minulle on annettu hyvät perusteet joittenkin kuvien kohdalta poistaa kyseinen keskustelu.
Eli pelkkä linkki kyseisiin kuviin aiheuttaa poiston.
Seriffi/rk-asentaja
Seriffi tiedottaa.
11
2409
Vastaukset
- muihin linkkeihin?
Jos on niin hyvästi pikkusielut. Eniro ja sensorit eivät ilmeisesti sisäistä sitä, että antamalla olla muilla palstoilla linkkiä sadottain ja sitten yksittäisitä jäsentä ruvetaan vainoamaan, niin siitä on otettu askel tyhjäpäisyyteen. Silloin luulette meitä melko tyhmiksi. Toki heitä jää skrivaaman tänne mieliksenne.
- Al_Capo
Missään ei ole selkeää ohjetta siitä, millaisiin kuviin voidaan linkittää, vai voidaanko linkittää minkäänlaisiin, joten on kai vaan kokeilemalla selvitettävä asiaa.
Tässä siis aivan alkajaisiksi linkki kuvagalleriaani, joka on tällä hetkellä tyhjä: http://s97.photobucket.com/albums/l206/AlCapo/- mestari
Eikö selvä suomenkieli mene sinulle jakeluun
- sinä capo
mestari kirjoitti:
Eikö selvä suomenkieli mene sinulle jakeluun
koulukiusattu?
- Al_Capo
mestari kirjoitti:
Eikö selvä suomenkieli mene sinulle jakeluun
"Ne noin. 32 kuvaa/videota jotka sinulla on sielä kuvakansiossasi, älä julkaise niitä kuorma-auto osastolla.
Minulle on annettu hyvät perusteet joittenkin kuvien kohdalta poistaa kyseinen keskustelu."
Siis kaikkia kuvia ei saa julkaista, koska vain jotkut kuvista aiheuttaisivat poiston?
Koska ei ole tiedossa mitkä kuvista aiheuttaisivat poistamisen, niin poistin ne kaikki. Vanhoja kuvia en enää julkaise, mutta uusia voin ottaa ja katsoa vaikka kuva kerrallaan linkin kohtalon. Näinhän tämä ajan myötä selviää, ellei kukaan keksi nopeampaa tapaa. - suomea
Al_Capo kirjoitti:
"Ne noin. 32 kuvaa/videota jotka sinulla on sielä kuvakansiossasi, älä julkaise niitä kuorma-auto osastolla.
Minulle on annettu hyvät perusteet joittenkin kuvien kohdalta poistaa kyseinen keskustelu."
Siis kaikkia kuvia ei saa julkaista, koska vain jotkut kuvista aiheuttaisivat poiston?
Koska ei ole tiedossa mitkä kuvista aiheuttaisivat poistamisen, niin poistin ne kaikki. Vanhoja kuvia en enää julkaise, mutta uusia voin ottaa ja katsoa vaikka kuva kerrallaan linkin kohtalon. Näinhän tämä ajan myötä selviää, ellei kukaan keksi nopeampaa tapaa.Siis eiköhän se sheriffin viesti ollut selvä.
- Al_Capo
suomea kirjoitti:
Siis eiköhän se sheriffin viesti ollut selvä.
Oli annettu ohjeet joidenkin kuvien kohdalta, mutta ei kaikkien. Osa olisi silloin varmaankin julkaisukelpoisia, mutta mitkä?
- suomeksi
Al_Capo kirjoitti:
Oli annettu ohjeet joidenkin kuvien kohdalta, mutta ei kaikkien. Osa olisi silloin varmaankin julkaisukelpoisia, mutta mitkä?
Eiköhän se viesti ole selvä, että kuviasi ei täällä tarvita.
- Al_Capo
suomeksi kirjoitti:
Eiköhän se viesti ole selvä, että kuviasi ei täällä tarvita.
Ammattitaidottomuutta on tuotu esiin ja se on tietysti joillekin kiusallista katseltavaa.
- Sallikaa mun nauraa....
Al_Capo kirjoitti:
Ammattitaidottomuutta on tuotu esiin ja se on tietysti joillekin kiusallista katseltavaa.
Saapas.. Eipäs... Juupas... Eipäs...
Yksi hemmetin nikki pistää koko paikan sekaisin, ihan totta, en ole lukenut kun muutaman viestin Al Capon ketjuista, todennut ne tylsiksi ja mielenkiinnottomiksi ja vaihtanut ketjua järkevämpään ilman tarvetta osallistua lapselliseen väittelyyn.
Vaan muiden osalta olen huomannut lähes sairaalloisen tarpeen osallistua näihin vailla ajatusta oleviin väittelyihin, eräässäkin ketjussa oli viestejä jossain vaiheessa yli 75 kappaletta, mikä tarkoittaa käytännössä sitä, että lukisin ketjua ehkä vielä perjantainakin, jos sen nyt aloittaisin. On parempaakin tekemistä.
Huolestuttavaa oli sekin, että näissä väittelyissä oli mukana vieläpä sellaisia kuljetusalan edustajia (nimiä ja nikkejä mainitsematta), joiden en olisi yleisen arvostuksensa vuoksi uskonut osallistuvan noinkin alatasoiseen "keskusteluun". Tunnistavat kyllä itsensä...
Mitä tulee kuvien julkaisuun, niin uskon että normaalit journalistiset säännöt pätevät niiden osalta. Sivuston ylläpitäjällä on toki oikeus rajoittaa kuvien julkaisua niin halutessaan, mutta tällöin se rajan vetäminen saattaa muodostua hankalaksi. Koittakaahan löytää kaikkia osapuolia tyydyttävä ratkaisu ongelmiinne palstan suhteen. Lyckan till.
- mikä on sallittu jakielletty
Eniro saa tietenkin sensuurireppanoidensa kanssa repiä vaikka piuhat seinästä. Muuten tämä kuvaa venäläistä tai korealaista, ehkä juutalaista meininkiä. Sallitaan linkit, kun sallitaan ja sitten mielivallalla pois. Missä on pihvi?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks595623Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si1034497Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut793703Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää663392Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?1023362Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.103110- 1112868
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642317Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai1312300Farmi Suomi: Kirsi Salo syyttää koulukiusaajiksi - Jucci Hellström lataa napakasti
Mitäs mieltä olet Kirsi Salon koulukiusaamiskommentista? Farmi Suomi -kisassa väki vähenee ja kisa kovenee. Peliliikkeit341901
