Ostin keväällä Digialityn tallentavan digiboxin. Eka versio meni pian vaihtoon, mutta sain tilalle uuden, jossa uudempi ohjelmistopäivitys ja pelannut tähän saakka moitteitta. Mutta nyt se peli ei suostu sammumaan kaukosäätimen virtanapista. Muuten toimii OK. Jos katkaisee virrat takaa, niin tietenkin menee kiinni, mutta etpä nauhoita ajastettuja ohejlmia. Kummassa vika boxissa, vai säätimessä? Paristopulmasta ei ole kyse, kokeilin tuoreillakin. Buuttaus ei myöskään vaivaan auttanut.
Digiality
2fast4u
2365
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
paikallistuvan kaukosäätimeen tuo em. vika. Jos vahingossakaan koskee joistakin kahden ylärivin kuudesta painikkeesta (mukaanlukien virtakytkin), niin koko kapula menee mykäksi. Virran sammuttaminen auttaa, mutta vain alemmat näppäimet toimivat.
kanssa keskustellen ja tekniseltä puolelta tukea hakien olen tullut siihen tulokseen, että koje menee vaihtoon. En ota enää vastaavaa, haluaisin toimivan laitteen tilalle ja minulle on tämä oikeus kaupan puolelta suotu. He ottavat D:n takaisin.