Pitäkää salasana omana tietonanne

Niin älkää antako salasanaanne kenellekkään.ite sanoin vahingossa veljelleni ja nyt on pankista puuttuu kamaa kun veli tunnusti niin sanoi hänelle että se on 50 ooo kolikkoa velkaa eli älkää luottako kenenkään kaikki voivat nyysiä salasananne ja pankkinne ukkonne kaiken
3174
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

No 50k ei ole niin suuri menetys...

Äänestä
  • Väliä ei ole sillä mitä sieltä pankista viedään vaan että sinne ylipäätänsä päästään. Summa olisi yhtä hyvin voinut olla vaikka 50 miljoonaa!

    Äänestä

  • -.- kirjoitti:

    Väliä ei ole sillä mitä sieltä pankista viedään vaan että sinne ylipäätänsä päästään. Summa olisi yhtä hyvin voinut olla vaikka 50 miljoonaa!

    *otsikko*

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


zzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz... kirjoitti:

Niin älkää antako salasanaanne kenellekkään.ite sanoin vahingossa veljelleni ja nyt on pankista puuttuu kamaa kun veli tunnusti niin sanoi hänelle että se on 50 ooo kolikkoa velkaa eli älkää luottako kenenkään kaikki voivat nyysiä salasananne ja pankkinne ukkonne kaiken

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu