Ja varmaan tiedätte myös miksi, kesä oli OK, mutta nyt se taas alkoi!
Vähäjärkinen höyhenpeitteellä varustettu vilulintu on joutunut talvea pakoon kirjaston nettikoneelle ja näin ollen tästä ilmastonmuutoksesta saa kärsiä kaikki jotka tätä palstaa lukee.
Oli taas äärettömän vastenmielistä lukea tämän kyseisen seksuaalivammaisen ajatuksia vanhusten huollosta ja siitä miten se pitäisi toteuttaa.
Suosittelisin tuolle huonomuistiselle ja
-lentoiselle antis-oliolle lentomatkaa takaisin sinne, mistä on tullutkin, eli maanrakoon.
Antis ottaisi mielellään pakolaisia Suomeen, tukee setaa, eikä häntä haittaa vaikka Suomen puolustusvoimat lakkautettaisiin. Tai itseasiassa antiksen mielestä venäjän olisi pitänyt vallata tämä maa jo ajat sitten koska venäjän kieli on kaunista, no siinä on antiksen edesottamuksia näin alkuun.
Vähäjärkinen höyhenpeitteellä varustettu vilulintu on joutunut talvea pakoon kirjaston nettikoneelle ja näin ollen tästä ilmastonmuutoksesta saa kärsiä kaikki jotka tätä palstaa lukee.
Oli taas äärettömän vastenmielistä lukea tämän kyseisen seksuaalivammaisen ajatuksia vanhusten huollosta ja siitä miten se pitäisi toteuttaa.
Suosittelisin tuolle huonomuistiselle ja
-lentoiselle antis-oliolle lentomatkaa takaisin sinne, mistä on tullutkin, eli maanrakoon.
Antis ottaisi mielellään pakolaisia Suomeen, tukee setaa, eikä häntä haittaa vaikka Suomen puolustusvoimat lakkautettaisiin. Tai itseasiassa antiksen mielestä venäjän olisi pitänyt vallata tämä maa jo ajat sitten koska venäjän kieli on kaunista, no siinä on antiksen edesottamuksia näin alkuun.
Vastaukset 42
Vanhimmat
... olet muistavinasi minun puheeni. Osa kyllä, myönnettäköön, on ehtaa ja aitoa antista :) Juoppoloiden ja karaoken lakkauttamisen muuten unohdit...
No, kyllähän tuo Seta on ihan hyvä homma. Ei minulla ole mitään pahaa sanottavaa siitä. Pakolaisista en muista puhuneeni, mutta jos olen noin sanonut, niin sitten tarkoitin varmasti halpaa työvoimaa. Seksuaalivammaisuutta en ole käsitellyt sen kummemmin.
Kirjastoon minun ei tarvitse vaivautua, koska kotoani löytyy kyllä kaikki tarvittava tähän hommaan. En ole myöskään muuttolintu, joten en lähde etelän rannoille ruikuttamaan - enkä paljon muuallekaan. Mikäpä minun tässä on ollessa. Tuli niin kotoisa olo täällä Suomi 24:lla. Onnellinen jälleennäkeminen kaikkien teidän ihanien ystävieni kanssa :D
Älä huoli. Antikanan sikailut ja palstaterrori-iskut jäävät lyhytaikaiseksi, sillä totesin hänen menettävän järkensä noin kolmannen viestin kohdalla.
Kyllä vain, järjetönkin voi menettää järkensä!
Kun kana menettää järkensä, sen pää "poksahtaa". Silloin päättömän kanan kohdalla kananjalkojen suhteellinen määrä kohoaa kananaivoja kohden ja samalla lennokkuus lisääntyy. Mutta höyhennysmahdollisuus säilyy, joten sulkaperseen kohtalo tulee olemaan kova ellei käytös muutu asiallisemmaksi.
Katsellaan tilannetta ja annetaan kananaivon möykätä ja rähjätä aikansa. Hassuahan se päätön piipitys ja idioottimainen mussutus on parhaimmillaan. Heikkoudet hän jo paljasti, joten tarvittaessa lähtö tulee niin jotta napsahtaa.
Lähden täältä vain jos niin haluan. Voisitko sinä Vi*tumainenM antaa vastauksen niihin yksinkertaisiin kysymyksiin, jotka olen usein aiemminkin täällä esittänyt:
* Miksi minä en saa täällä kirjoittaa?
* Miksi nousee aina tälläinen poru, jos minä satun ilmestymään paikalle?
* Oletteko te todellakin niin itseänne täynnä olevia ihmisiä, että ette hyväksy kuin omat ja ystävienne viestit tänne?
En sikaile enkä harrasta palstaterrorismia.
Lyhyt aika on vain epämääräinen käsite, jota voi olla hyvinkin vaikea määritellä sen tarkemmin. Jollekin lyhytaikaisuus voi merkata päivää, toiselle viikkoa, kolmannelle kuukautta, neljännelle vuotta... Mikähän olisi sopivan lyhyt aika minun palstalla kirjoittamiseeni? Aivan, sitä ei voi määritellä. Kirjoitan sen ajan kuin haluan. Olen myös poissa sen ajan kuin haluan. Sinä et siihen pysty vaikuttamaan, vaikka kuinka haluaisitkin.
Sinä et minun mahdollisista heikkouksistani tiedä yhtään mitään, joten pidäpä pienempää suuta äläkä lässytä älyttömyyksiä! Minä en ole menettänyt enkä tulekaan menettämään järkeäni, vaikka te kaikki kirjoittajat hyökkäisitte kimppuuni HankalaM:n vanavedessä. Katsotaan millaisen lammaslauman hän itselleen kokoaakaan... Odotan mielenkiinnolla :DD
"Miksi minä en saa täällä kirjoittaa? "
Tottakai saat kirjoittaa ja udella niitä sinua askarruttavia asioita! Sitä varten me muut täällä olemme, auttamassa sinua.
"Miksi nousee aina tälläinen poru, jos minä satun ilmestymään paikalle? "
Ei synny. Kuvittelet vain. Samanlainen poru syntyy myös muiden häiriköiden kohdalla, kaikilla palstoilla.
"Oletteko te todellakin niin itseänne täynnä olevia ihmisiä, että ette hyväksy kuin omat ja ystävienne viestit tänne? "
En ole. Kuten sanoin, hyväksyn viestisi samoin kuin kaikkien muidenkin. Pidän samalla huolen, että pysyt asialinjalla, toki sallin joitain piristäviä ylilyöntejä ajoittain.
Loppuosan perseennuolemisellesi en vaivaudu kirjoittamaan tämän enempää kommenttia.
Hyi he*vetti! Ei kuulu tapaani lipsutella!
Ai saan kirjoittaa vai? "Höyhennystalkoot
Kirjoittanut: HankalaM 26.10.2006 klo 16.20
Antikanan sikailut ja palstaterrori-iskut jäävät lyhytaikaiseksi, sillä totesin hänen menettävän järkensä noin kolmannen viestin kohdalla... Heikkoudet hän jo paljasti, joten tarvittaessa lähtö tulee niin jotta napsahtaa." Tuossa siteeraus kommentistasi. Samankaltaista p*skaa on suoltanut tänne moni muukin. Eli eipä tuo siltä vaikuta, että saisin kirjoittaa tänne kuten muutkin. Kirjoitit itsesi pussiin... Joka toiselle kuoppaa kaivaa, se itse siihen lankeaa... HAHAHAA :D
Ällöttävää!
"Eli eipä tuo siltä vaikuta, että saisin kirjoittaa tänne kuten muutkin. "
Tietenkään en ota vastuuta käsityksistäsi. Enkä myöskään astioista mitä satut raivopäissäsi rikkomaan käsitettyäsi jälleen asioita "omalla tavallasi".
Annan sinulle luvan kirjoitella mitä huvittaa tänne palstalle, mutta turha tulla itkemään jälkikäteen jos joudut höyhennetyksi epäasiallisen jokeltelun johdosta. Kuten sanoin tuossa aiemmin, TARVITTAESSA napsahtaa höyhennys. Onko se nyt jälleen kerran niin perkeleen vaikeaa tajuta suomea?
... epämuodostunut pässinkives. Jos luulet etten ymmärrä suomea, niin kokeilehan sitten latinaa, venäjää, ranskaa, saksaa, englantia, japania, kiinaa, hindua, ruåttia... Eiköhän noita kieliä riitä? Varmasti jollakin saat viestisi perille, mikäli osaat ilmaista itseäsi oikein. Se ei ole helppoa - ei kaikille :DD Hahaa. Minä en itke jälkikäteen enkä myöskään etukäteen. Kirjoitukseni eivät ole sen epäasiallisempia kuin muidenkaan tällä palstalla, joten... Löpise sinä mitä löpiset. Perusteettomia väitöksiä kaikki tyynni!
Hauska nähdä, että kirpaisi aivan odotusten mukaisesti. Mutta käyttäytymällä asiallisesti säästät mielenrauhaasi eikä sinun tarvitse repiä hiuksia päästäsi.
Ei kirpaissut eikä edes osunut saatika uponnut. Käyttäydyn asiallisesti heille, jotka käyttäytyvät myös siten itsekin. Epäasiallisille niljakkeille käyttäydyn heidän tasonsa mukaisesti. Että näin...
Hienosti apinoitu. Mukavaa, että viesti on mennyt perille. :D
...vaan kapinoin sinun käyttäytymistäsi vastaan. Ole hyvä vain ja ota kunnia itsellesi sellaisesta tekstistä mikä sattuu sinua miellyttämään! Joten vielä kerran, OLE HYVÄ!
Ketä vastaan muka kapinoisit itse muka ?
Ainut kapina, minkä saisit vain yksin aikaasi kenenkän muun siihen ottamatta osaa on proilerteurastamojen lämpötilan nosto höyhenten kynintävaiheessa, ettei itkunsekainen kylmävapina pudota kohmeisia untuviasi itsekseen!!
Kapinoin kaikkia teitä turhantärkeitä pas*anjauhajia vastaan. Ei ole yllätys, että tulit tänne pörhistelemään SavoRULES :D Opettelehan ensin kirjoittamaan ennen kuin itket julkisesti palstalla tuollaista sontaa.
Miksi nostaisin lämpötilaa kynintävaiheessa, jos untuvikkoni putoilisivat kylmänä itsekseenkin? Hah, miten ristiriitasta. Mieluummin putoilkoot itsekseen kuin väkivalloin. Tosin enpä usko, että väkivalloinkaan minulta saataisi irti edes yhtä ainutta höyhentä. Pikemminkin kynijälle kävisi kalpaten. Sopii meinaan yrittää...;)
Nyt taas Savonlinnan puppeli pääsi valloilleen, kun kesäkin juhlineen on ohi. Eivät kai äänihuulesi kärsineet pahoin operettia kiekuessasi? Entä kolottaako liikavarpaitasi balettikekkuloinnin jälkeen? Taisi ainakin trikoosi revetä pahemman kerran - sen verran ärtsynä taas käyt. Voi hellan lettas että onkin fantsua :DD Melkein liikutun kyyneliin, mutta en ihan... Hah hah haa :DDD
Erikoisesti itsesi määrittelet. Olen aivan varma, että noin mielikuvitukselliseen määritelmään olet saanut ulkopuolista apua?
Kapinointiin ei sitten riitä, että aukoo päätään, joten tuo "kapinoiva"-sana joudutaan hylkäämään määritelmästäsi, apinakana. Jos ajattelit joskus kokeilla kapinointia, niin asiantuntemukseni on käytössäsi.
Sinä ja sinun asiantuntemuksesi! Sinun boyfriend ilmestyi paikalle ja heti aloit ylistämään itseäsi. Hehheh :D Näinhän asia on, sillä et kirjoita kuin HankalaM nikillä.
Osaan kapinoida ilman ns. asiantuntemustasikin. Eipä siihen paljoa tarvita!
Hienoa, että löysit vihdoin minusta jotakin positiivista. Mielikuvituksellinen määritelmä. Aivan, se on jo melko imartelevaa :DD
Ethän sinä ymmärtäisikään mitään musiikista, siksi sinä joudut asumaan alkeellisessa majassasi Heinolassa, missä majaaasi tulee vain vesi ojarumpua pitkin läheisestä sukusi kanalasta.
Ainut jurpo Heinolan hakkuuaukioilta, joka osaa tanssia sulavasti sukkasillaan edessäni on metsästyskautenakin tunnetuksi tullut Antikana, joka edehtymättömästi toimittaa vesistöillämme muovisorsan työsaran liikoja kaakattamatta ettei nieluun valahda merisuolansekainen lokin tötsy.
...oopperaa musiikiksi. Se on korviasärkevää kirkumista - suoranaista melusaastetta, ihmisrääkkäystä.
Kuulehan nyt! Koita ottaa se järki mukaan puheisiisi! Luonnollisesti muovisorsa pitää nokkansa kiinni eikä kaakata. Vain elävät lintuset kykenevät aitoon kaakatukseen. Minä en ole ollut/ enkä tule olemaankaan ikinä metsästyskohde, sillä olen rauhoitettu harvinainen laji. Siitä kolahtaa hyvin äkkiä pallo nilkkaan, mikäli minua edes yrittää metsästää.
Koita sinäkin suojata pääsi vaikkapa mummosi kalsongeilla, jotta ne vähäisetkin aivojesi rippeet pysyisivät lämpimänä silloin, kun olet lähimetsässäsi harjoittelemassa kumeita kutsuhuutoja sankarisi houkuttimeksi. Aaah, miten herkkää;)
Ainut positiivinen asia löytyy sinusta, kun jouduit Heinolassa sukulaistesi hoitoon kapinoidessa ruokapöydässä paistinperunojen vähyydestä ja nolon tyhmyytesi tiiviestyessä kastikekulhoon, kun loputkin ajatuskykysi valahti velttona liemenä kulhoon kaltaistesi sukulaisten nautittavaksi lounaspöytään rupisten perunojen jatkeeksi.
Ainut musiikki mitä Heinolassa kuunnellaan on metsissä tavin piipipitys telkänpöntössä ja antikanan sielun omistava heinäsorsa, joka puhaltaa herkän tunteen vallassa vesiheinän korteen sointuvia Heinolalaista kantamusiikkia.
Kuten:
- kanalinnun kyynel tavilassa
- heinäsorsan kuuma kanaliemikuutio nokassa.
Heinolassa metsäkanalinnut tulee kotiin ilman kutsuhuutojakin, sillä vähäsulkaiset metsot ovat heinolassa vain perimätietojen mukaan perua siipirikkoisista kanoista, joita savossa laastaroidaan savonsanomilla tehdyillä lehdillä varasiivillä lentäviksi makoisiksi suklaamuniksi.
Minulla on paljon ystäviä Heinolassa, ei sukua. Joten taas kirjoitit puuta ja p*skaa.
Ajatuskyky on ihan vain näkymätön (ei käsinkosketeltava, vaan abstrakti) käsite. Se ei siis voisi valahtaa liemenä kulhoon, joten tutustupa biologian ja psykologian kirjoihin hieman aiempaa enemmän. Opinhan minä jotakin poikaystävältäsi HankalaM:ltä... Heh heh :D
Sinä sen sijaan nieleskelet matikkasipattia ja ryynirieskaa tympääntyneenä niiden puisevaan makuun. Samalla kärtät äitiäsi tekemään ruoaksi välillä jotakin muuta, edes yhden päivän savonpoikanen haluaisi muuta kuin kala-sianlihasotkua ja uunin pohjalla palanutta epämääräistä lättänää kokkareista leipää. Voi voi, käykö kateeksi meidän ruoat?! Onneksi meillä on hieman monipuolisempia pöperöitä. Varmasti teidän ruokakulttuurinne ansiosta koko Savo löyhkää härskille sillille. Yöööks!
Antikanan sukuhan on tullut lentämällä suomeen, siitä osoituksena runsaat kukkolaumat ja niissä lymyilevät kanat terminaaleissa, joita suomessa kutsutaan maatiaiskanojen orrettomiksi häkkikanaloiksi vailla kiitotietä.
Ajatuksenjuoksusi on sillä olemattomalla ja virtaamattomalla löysällä tasolla, että siellä voisi harrastaa vaikka kumiveneellä soutelua ja kulhoon pudotessa Heinolan uintiseuran käsipohja uintikilpailut renkalla varmistamassa antikanan kulhomailmanmestaruuden!
Heinolan perinneruokaa valmistetaankin ainostaan antikanan tarpeisiin, koska antikanan ruokakulttuuri lepää osuvasti aasin suussa ja siitä valmistettavalla karvaisella ja finnisellä kuivatulla kielisyltyllä ja märespala keitolla.
Taas sinulta meinaa karata mopo käsistä noiden seksuaalifantasioiden parissa. Turhautumisesi vastakkaisen sukupuolen kanssa voi ajaa juuri tuollaiseen tilanteeseen, mitä itsestäsi kuvailit. Huomaa, että pelkkä huomion saaminen ei välttämättä auta sinua, vaan voi myös pahentaa mieltäsi, tulet siitä riippuvaiseksi.
Mutta tsemppiä ja kärsivällisyyttä, kyllä se siitä!
... nikillä HankalaM. Etkö jo itsekin mene pian sekaisin nikkiesi kanssa?
Ei minulla ole mitään turhautumia eikä minun tarvitse myöskään vain fantasioida. Olen pahoillani, jos sinä joudut turvautumaan vain ajatteluun... No, murheensa kullakin. Hahahaa :D
Edelleenkään en kerjää huomiota - voisitko vihdoin ymmärtää edes sen.
"... nikillä HankalaM. Etkö jo itsekin mene pian sekaisin nikkiesi kanssa? "
Mikä nikkifiksaatio sinulla on meneillään? Liittynee tuohon aiemmin todettuun seksuaaliseen turhautumiseesi, vaikka voi se liittyä ihan tavalliseen vainoharhaisuuteenkin. Noh, eipä sillä väliä ole mistä se johtuu, voit kuitenkin purkaa pahaa mieltäsi jos se helpottaa.
Itse en kyykytä sinua yhtä nöyryyttävällä tavalla mitä vieraileva savolainen tekee, jos et ole vielä huomannut? Itse tyydyn höyhentämään sinut niissä idioottimasisissa provokaatioissa mitä kylvät ja antamaan sitten mahdollisuuden purkaa itkuparkuja kuten nytkin teet.
"Edelleenkään en kerjää huomiota - voisitko vihdoin ymmärtää edes sen. "
Ai? Ihanko vahingossa sitten ruikutat minun perässä kerjäten huomiota, tällä kertaa itkemällä epäilystäsi minun nimimerkistäni? Heh.
...tämä: MINULLA EI OLE SEKSUAALISTA TURHAUTUMISTA. Ei ole mitään syytä ollakaan. Minulla on asiat kunnossa, toisin kuin sinulla.
En käyttäydy provokatiivisesti. Savolainen käyttää tuota kyykyttämistermiä - ihan kuten sinäkin. Hän ei minua kuitenkaan maahan lyö sen paremmin kuin sinäkään.
Minun epäilyni sinun nikistäsi ovat faktoja :D Sano mitä sanot, mutta olet paljastunut minulle. Heh :D En ruikuta perässäsi huomiota kerjäten ja vielä vähemmän minä itken. Eiköhän asia ole päin vastoin. Sinä roikut minussa, ainakin niin kovasti yrität tehdä. Edelleenkin muistutan, että olen varattu... Näin ollen en kaipaa parisuhdetta sinun tai kenenkään muunkaan kanssa. Mutta älä nyt masennu. Mielellänihän minä kanssasi keskustelua käyn. Jo pelkästään siksi, että saan aivan älyttömän hyvät naurut näitä keskusteluja lukiessani... Hehehee :DD
Sinuahan ei tarvitse seksuaalisuuttasi meille esitellä, tunnemme kaikki pitkissä takeissa kulkevat miehet ja etenkin höyhenkauluksella hiippailevat hihittelijät Heinolan yössä.
Sinuahan ei tarvitse edes maahan lyödä, olet jo syntynytkin ikikyykyssä punaisten tulehtuneiden finnien raapiessa lahoa häkkisi lattiaa ja olet vain tulevaisuudessa netin pahin konttaaja meidän kaikkien edessä möyrimässä keltuaisten tahrimaa näppistäsi.
Ole liimautunut perääni kuin toukka, joka vääntelehtii koukussa odottaen huomiotaan ja kihlattunsa särjen saapumista paikalle punasilmäisenä ja huulikiilto pinnassa värisevin kiduksin. Siksi roikut perässäni, että pääsisit lämpöiseen vanhaan tonnikalapurkiini untuvapeittojeni päälle puoliksi hyväiltynä ja syötynä!!
Älä mässsytä tuollaista epämääräistä skeidaa! Puhut itsestäsi senkin savolaispelle!!!
Sinä et minua kiinnosta missään mielessä, joten voit unohtaa tuollaiset haikailut!Olen pahoillani, mikäli onnistuin murentamaan huteran pilvilinnasi. Minä en halua kuulua siihen unelmaasi. Ja edelleenkin, mitä seksuaalisuuteeni tulee, niin it´s not your business... Hahahaa:D
Ei kukaan Heinolalainen halua koskea sinun linnanmuuriisi kun tietää mitä litkua löytyy lohkareiden takaa, siirtäessään yhtäkin irtokiveä ja tiiltä muurista.
Sielähän muurin sisäpuolella on kaikkien samanhenkisten ystäviesi oleilla ja maalailla sutillansa liimoja linnan koloihin pitääkseen lohkareet paikoillaan kiivaimman kesäsesongin aikaan vain pikätakkinen sadeasu päällä luomassa kiivaimman fantastisen elämyksen.
"MINULLA EI OLE SEKSUAALISTA TURHAUTUMISTA. Ei ole mitään syytä ollakaan. Minulla on asiat kunnossa, toisin kuin sinulla. "
Tyypillistä. Uskottelet itseäsi ja kiihdyt kun keskustelu kääntyy seksuaalisuuteen. Uskotko myös olevasi hyvässä työssä, asuvasi upeassa talossa tai olevasi erittäin kaunis ja/tai komea?
"En käyttäydy provokatiivisesti. Savolainen käyttää tuota kyykyttämistermiä - ihan kuten sinäkin. "
Minä käytän sitä vain savolaisen kohdalla, sillä hän tosiaankin kyykyttää sinua. Itse yritän olla sinullekin ystävällinen ja rakentava, vittuilustasi huolimatta.
"Hän ei minua kuitenkaan maahan lyö sen paremmin kuin sinäkään."
Ah, klassinen vainoharha taas vaihteeksi. Kukaan ei yritä lyödä sinua, älä pelkää enää.
"Minun epäilyni sinun nikistäsi ovat faktoja :D"
Tietenkin sinä uskot niin, eihän itselleen uskottelu oikein toimi, ellei ole kohdetta johon projisoida harhoja.
"En ruikuta perässäsi huomiota kerjäten ja vielä vähemmän minä itken. Eiköhän asia ole päin vastoin. Sinä roikut minussa, ainakin niin kovasti yrität tehdä. "
Asioiden kieltäminen ei välttämättä paranna olotilaasi. Kuten huomaat, siinä käy helposti noin, että rakennat sen varaan yhä uusia illuusioita, kuten minun roikkumista. Kyseessä on korttitalomainen harhojen rakennelma, joka luhistuessaan voi jättää sinut täysin tyhjän päälle henkisesti. Vältä sitä.
"Edelleenkin muistutan, että olen varattu... Näin ollen en kaipaa parisuhdetta sinun tai kenenkään muunkaan kanssa. "
Tilanne olisi sinulle varmasti parempi, jos sinä todellisuudessakin pyrkisit luomaan kontaktia kiinnostuksiesi kohteisiin. Voit vaikka kokeilla jotain harrastusta, missä tapaisit toisia ihmisiä. Nykyään ei tarvitse häpeillä, vaikka suuntautumisesi olisi valtaväestöstä poikkeava (mutta laillinen???). Kannustan tuossa siksi, että painotat usein olevasi poikkeava kun verrataan muihin ihmisiin.
"Jo pelkästään siksi, että saan aivan älyttömän hyvät naurut näitä keskusteluja lukiessani... "
Tiedän, osaan halutessani kirjoittaa varsin hauskasti ja nasevasti. Eipä kestä kiitellä. :)
Nähtävästi päättömän kananaivon nokka on menettänyt siinä määrin terävyyttään, että voimme taas jättää palstan uinumaan omaan hiljaiseen eloonsa ja antaa keskustelijoille mahdollisuuden puhua Heinolaan liittyvistä aiheista.
Todennäköisesti Kakkikana jatkanee hupaisaa jokelteluaan itsestään vielä jonkin aikaa, mutta todellisiin asioihin ja keskusteluihin puuttumiseen ei riitä puhtia kuten aiemmin.
Eipä siinä kauaa kestänyt tällä kertaa, ennenkuin kaikki vanhat Kana-kikat tulivat käyttöön:
1) syyllistäminen ("sää muutat mun puheita")
2) säälin kerjääminen ("no mulla ei aina oo menny hyvin")
3) rehentely ("mullon tosi magee siippa ja upee työ!")
4) uhkailu ("mää tiiän kuka sää oot")
5) kieltäminen ("sää oot monella nikillä täällä")
Täysin perättömiä syytöksiä! Koita nyt vain hyväksyä elämän realiteetit äläkä käyttäydy lapsellisesti. Se ei ole yhtään fantsua... Hihii :D
Mutta kuki se taapersi paikalle muffuttamaan?
*ping*
Oli jo toinen tänään.
...täydellinen. Hän kirjoitti kuki-sanan vaikka mitä ilmeisemmin hän tarkoitti sanaa kuka... Hahaa:D
Säästä niitä pisteitä välillä itsellesi ja poikaystävällesikin. Hän voi pahastua, jos pisteet loppuvat kesken.
*ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping* *ping*
Siinä sinulle ja partnerillesi parit säälipisteet palautuksena takaisin. Tällä haluan ennaltaehkäistä teidän parisuhdekriisinne. Päivän hyvä työ on siis nyt tehty :DD
Näkee jo tyylistäsi, että olet aika tavalla *ping pong* ja pistelasku voi alkaa nokkimisjärjestyksen ollessa lyhyen kaavan mukaan yksinkertainen kohdallasi.
Tuskin osaat edes pelata pingistä, kun olet saavuttanut jo oleellisen pitäessäsi palloa kädessä ja liuvuttaessa sen vetoketjulliseen kolmanneksi osapuoleksi hautumaan.
ding dong, ja Big Ben löi taas ohimossasi huti lyönnin!!!!
Parisuhdekoomikkona ja todellisena pallopoikana sinulla on hyvä tulevaisuus, olethan todellinen pingispallojen imijä ja "mailataituri" herkällä olemuksella ja lipevin sormin varustettuna.
No voi nunnunnunnuu, kuki se menetti helmonsa? Heh.
Sori, et ole riittävän älykäs antamaan itsellesi säälipisteitä, vaikka itsesääli tuleekin jossain vaiheessa olemaan merkittävässä roolissa paranemisesi edistyessä. Tässä vaiheessa olisi tärkeintä saada arvomaailmasi raiteilleen.
Esim. kuvainnollisesti, kun muut juovat viisauden lähteestä, sinä kapinallisena katsot parhaaksi juoda pissapaikalla. Sellaista kutsutaan tyhmäksi kapinoinniksi. Sanoinhan, että asiantuntemukseni on käytettävissäsi jos katsot tarpeelliseksi harjoittaa laadukasta kapinointia?
Seuraavaksi pitää korjata ihan perustavaa laatua olevat ongelmasi, kuten käytöstottumukset, riippuvuudet ja ajatusten suuntaaminen muualle kuin seksuaalisuuteen ja ihastuksiisi kuten minuun tai savolaisiin. Yleensä muiden klassista iditiomismia huokuvien ominaisuuksiesi rinnalla esiintyy myös aina tietyt perusongelmat, jotka sinun tulee itse hoitaa kuntoon, eli henkilökohtainen hygienia nyt vaikka ensimmäisenä.
Mutta eipä ylikuormiteta käsityskykyäsi liikaa, tästä on hyvä jatkaa jos osaat lukea oikein parikin sanaa. Tsemppiä!
*nauraa pask*isesti*
Taas tuo saamaton savolainen puhuu itsestään. Voithan sinä sen niinkin ilmaista, että olet todellinen pingispallojen imijä ja mailataituri. Sitä en epäile yhtään. Olen tiennyt sen jo kauan...
... handuusi! Taas puhut itsestäsi savolaisääliö! Älä käännä omia heikkoja puoliasi minun heikoiksi puoliksi. Minä en ole sinä. Koitahan jo hyväksyä itsesi sellaisena kuin olet. Siitä on hyvä lähteä. Ellet arvosta itseäsi, kultsi, niin kenenkään muunkaan on vaikea arvostaa sinua. *iso lohdutushali* Hehehee :DDD
Taas tuli totus esiin ja lankesit palloillesi etsimään oikeaa lyöntijärjestystä, pienemmän pallon jo pyöriessä valmiiksi mailan lapaan veljesi lyöntivuoron aikana.
Heinolan pingismestaruus on jo käsissäsi, kun osaat jo kuulemma lyödä mailalla kahta palloa kerralla kierteisenä ja varmana kylän kasvatus-setiesi lämpöiseen syliin.
Ihanaa kun sanoit minua kultsisksi, tästä meidän on hyvä jatkaa etenpäin ilman estoja ja saamme kulkea vapaasti häpeämättä.
Tulen arvostamaan läheisyyttäsi ja etenkin menneisyyttäsi, kun lähiomaiset luovuttavat sinut lipevään kastematojen valtakuntaan koukutettavaksi kiiskien valtakuntaan ja lohdotuspalkintosi tulee olemaan valtaisa, kun saat pitää kyläsi maamies-seuran yhteisiä boksereita totuttuun sukusi tyyliin.
"Taas puhut itsestäsi savolaisääliö! "
Ai savolaisetko saavat perverssien tarkoitusperiesi mukaisen kiinnostuksen tällä hetkellä? Olen kyllä käynyt Savossa, kaunista seutua, sekö sinua ahdistaa?
"Minä en ole sinä. "
Ai taas tämä vankkumaton kanta ilmiselvään asiaan? Oletpa nerokkaalla tuulella kerrankin. Ehkä nyt sinun myöhässä heränneeseen aivosoluusi penetroituu tieto, ettei Pluto ole planeetta, eikä se ole lähelläkään Linnunradan reunaa.
"Ellet arvosta itseäsi, kultsi, niin kenenkään muunkaan on vaikea arvostaa sinua."
Ilokseni huomaan oppieni alkavan upota. Älä kuitenkaan jankuta sitä muiden sanojeni tavoin, sillä se saattaa ylikuormittaa päätäsi.
Lainaan hieman upeaa tyyliäsi pilkkoa viestejä...
"Olen kyllä käynyt Savossa, kaunista seutua, sekö sinua ahdistaa?"
Oletpa sinä reppana sekaisin. Ai olet käynyt Savossa? Kaunistakin vielä? Siellähän sinä olet tällä hetkelläkin. En sanoisi sitä käymiseksi, vaan asumiseksi. Noilla sanoilla on iso ero. Asuminen on pysyvää oleskelua paikassa, käyminen on taasen piipahtamista kylässä, työmatkalla tai huvimatkalla.
"Ehkä nyt sinun myöhässä heränneeseen aivosoluusi penetroituu tieto, ettei Pluto ole planeetta, eikä se ole lähelläkään Linnunradan reunaa."
Olen selittänyt jo tuon Pluto asian. En ole väittänyt sen olevan Linnunradan reunalla. Olen sanonut sen olevan Aurinkokuntamme uloin planeetta auringosta katsoen. Oikaisin tuon planeetta-asian kyllä selvästi toisaalla. Ex-planeetta on nyt kääpiöplaneetta. Kehen luulet tekeväsi vaikutuksen!? Saanen huomauttaa, että sivistyssanojen käyttö tekstissä ei tee sinusta yhtään sen viisaampaa vaikutelmaa. Saatat jopa näyttää sen johdosta idiootimmalta kuin oletkaan. Tekstistähän on tarkoitus tehdä mahdollisimman monelle selkokielinen kokonaisuus. Siten tavoitat suuremman määrän lukijoita. Itse tiedän, että sana penetroitua tarkoittaa mm. syvälle tunkeutumista. Kaikki sitä eivät tiedä. Lisäksi meillä jokaisella on miljardeja aivosoluja. Sinä puhuit vain yhdestä. (saanen viitata uudelleen tekstiin "Aivoissa on 100 miljardin hermosolun lisäksi ehkä kymmenkertainen määrä tuki- eli gliasoluja.")
"Lainaan hieman upeaa tyyliäsi... "
Siitä vain, apina. Moni muukin apinoi tyyliäni ja se on ihan ymmärrettävää.
"Ai olet käynyt Savossa? Kaunistakin vielä? Siellähän sinä olet tällä hetkelläkin. "
Hmmm... väitteesi, että asut samassa naapurustossa ja että minä asuisin Savossa, kertovat tarkalleen mistä on kyse. Selvitetäänpä sinullekin: minä asun Heinolassa, en sinun naapurustossa.
"Asuminen on pysyvää oleskelua paikassa, käyminen on taasen piipahtamista kylässä, työmatkalla tai huvimatkalla. "
Minä harrastan vain kylässä piipahtamista sekä huvimatkailua.
"Olen selittänyt jo tuon Pluto asian. En ole väittänyt sen olevan Linnunradan reunalla. Olen sanonut sen olevan Aurinkokuntamme uloin planeetta auringosta katsoen."
Ei. Sinä sanoit Pluton olevan Linnunradan uloin planeetta. Se oli tyhmästi sanottu, mikä on sinulle tyypillistä.
"
>Et suinkaan vain...
Kirjoittanut: Antikana 26.10.2006 klo 13.09
Muutoin taasen olen yhtä kaukana hysteerikosta kuin linnunratamme uloin planeetta Pluto auringosta.
"
Niinpä niin, hysteerikko. :D
"Saanen huomauttaa, että sivistyssanojen käyttö tekstissä ei tee sinusta yhtään sen viisaampaa vaikutelmaa."
En minä ole kiinnostunutkaan tehdä itsestäni viisasta vaikutelmaa, kun keskustelen kanssani. Minulla on kyky laskeutua sinun tasolle näissä jaaritteluissa, siitä todisteeksi älähdit kun epähuomiossa kirjoitin sanan jonka jouduit tarkistamaan sanakirjasta. Siksi on hieman pakko tekeytyä tyhmäksi ja tehdä seuraa sinulle.
"Itse tiedän, että sana penetroitua tarkoittaa mm. syvälle tunkeutumista. Kaikki sitä eivät tiedä."
Jihuuuuuuuuuu! Wuppiiiiiiiiiiiiiii! Onnea onnea onnea onnea! Taisit luntata sen sanakirjasta ;). Mutta okei, pointti tuli selväksi, en käytä enää noin hankalia sanoja kun keskustelen kanssasi.
"Lisäksi meillä jokaisella on miljardeja aivosoluja."
Meillä muilla ne myös toimivat. Vianhan ei tarvitse olla iso, kun se on päässä. Mutta jos päässä on iso vika... :O