Hikiä?

Olemme muuttamassa hikiään Riihimäeltä. Onko jollakin tietoa lasten hoitopaikoista? Miten toimii? Onko Hikiällä lastenhoito paikkaa jos vanhemmat ovat klo 18 asti töissä? Millainen koulu on (ala-aste)? Kokemuksia?? =D
61852
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

meneekö hikiään jo tie riihimäeltä....älä sinne muuta ennemmin vaik ryttylään...

Äänestä
  • Ainaisia saatanan kylien tai kuntien morkkaajia kyllä riittää..Oho,Meneekö sinne tie nykyään!! No onkos siellä Ryttylässä pankkiautomaattia mistä voisi nostaa käteistä..? Ei! Että yhtä vitun huono mesta sekin on,kuin Hikiä!! Katsos jotkut varttuneemmat ihmiset toisin kuin sinä,arvostaa myös rauhallisempaa seutua..

    Äänestä

  • Unto-Olavi kirjoitti:

    Ainaisia saatanan kylien tai kuntien morkkaajia kyllä riittää..Oho,Meneekö sinne tie nykyään!! No onkos siellä Ryttylässä pankkiautomaattia mistä voisi nostaa käteistä..? Ei! Että yhtä vitun huono mesta sekin on,kuin Hikiä!! Katsos jotkut varttuneemmat ihmiset toisin kuin sinä,arvostaa myös rauhallisempaa seutua..

    jos ei oo pankkiautomaattia...ihan sama.Hyvä paikka tää Ryttylä on asua..rauhallista seutua ...mutta mikäs sen mukavempaa.
    Mut onhan meillä kohta kolme ruokakauppaakin =)))))

    Äänestä

Yksityinen ryhmäperhepäiväkoti Mesikämmen, joka on auki iltamyöhään. Kunnalta saa kuntalisää sen verran, että maksamaan tulee saman verran kuin kunnallinenkin hoitopaikka. Ainoa vaan, että onko siellä tilaa. Omat lapset oli joskus ko. paikassa ja oltiin tosi tyytyväisiä. Tietty Hikiällä on myös perhepäivähoitajia. Ota yhteyttä kunnan päivähoidonohjaajaan niin saat enemmän infoa.

Kyllä Hikiäm kannattaa muuttaa, mukava paikka varsinkin lasten kanssa ja Riksuun kuitenkin niin lyhyt matka kun tarttee päästä isommille kaupoille.

Äänestä
  • Mesikämmeneen otetaan muksuja niin paljon että nurkat ja pielet paukkuu.. Kun on tulossa tarkastus niin sanotaan vaan muutama hoitosopimus irti PÄIVÄKSI tai pariksi ja otetaan sitten takaisin hoitoon.. Että semmosta.Tällä hetkellä hoitajat on kyllä todellakin OK.

    Äänestä

Hikiä = Pissisten valtakunta

Terveiset vaan Tarmon lähikauppaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietämätön... kirjoitti:

Olemme muuttamassa hikiään Riihimäeltä. Onko jollakin tietoa lasten hoitopaikoista? Miten toimii? Onko Hikiällä lastenhoito paikkaa jos vanhemmat ovat klo 18 asti töissä? Millainen koulu on (ala-aste)? Kokemuksia?? =D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu