Harkinnassa on lomareissu Otepäähän kevättalvella. Oliskos kenellä kokemuksia moisesta? Sopiva ajankohta hiihtoa ja laskettelua ajatellen, helmi-maaliskuu? Majoitus? Kaksi aikuista, vaatimuksena ainakin pesu- ja pisutilat omassa huoneessa. Aamiainen riittäisi majapaikassa, siltä suunnaltahan löytyy ruokapaikkoja? Kertokaapas jos teillä jollakulla on omakohtaisia kokemuksia. Kiitos jo etukäteen.
Otepäästä
kyselisin
5413
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
http://www.kuldkala.ee/ antaa vihjettä talviharrasteeseen Otepäällä http://www.balticguide.ee/index.php/a317
http://www.viroweb.com/majoitus/otepaa.asp
Loistava matkakertomus tottatosiaan!Onko useinkin tullut käytyä, kun on noin hyvät tiedot Otepäästä?
Kuldkalakisassa. Naisväki suusannut jäällä miesten pilkkiessä. Nuoriso taas lasketellut Munamäellä http://www.suurmunamagi.ee/index.php?page=22.
http://www.munakas.ee/index.php?PID=pages&Menu=25
http://arhiiv2.postimees.ee:8080/htbin/1art-a?/00/02/01/uudised.shtmXneljateistkymnes
Kiva aurinkoinen fiilinki, ilmat vaihtelevat .Tosi suosittu, joten silloin varaukset ajoissa tai jos haluaa karttaa ryysistä, kandee varata ajat kisa-ajan ulkopuolelta.
ihan ok paikka, tosin ei tietenkään mikään Levi
mutta kaikki faciliteetit löytyvät
majoitusta katso:
www.neti.ee
turism
hotellid ja vöörastemajad
olen viihtynyt.. etenkin kesällä
http://www.viroweb.ee/otepaa/viro.asp?luokka=loma