RADEON

Tekeekö RADEON 9600 serie näytönohjaimella mitään
2306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Eipä tolla oikein pelailla uusia pelejä.

Mielummin joku GeForcen 7600GS minimissään.

Lähtee 100 ekun paikkeella kaupan hyllystä..

Äänestä
  • Jos on valmiina koneessa, niin pelailee vanhempia pelejä. Jos olet aikeissa ostaa, niin sanon, että ÄLÄ! Jos on koneessa, niin kannattaa koittaa kellotella...pientä lisäpotkua. mutta jos ostaa halajat, niin älä, kellottamisen tuoma lisäteho on n 10 - 20 %. Nvidian 7000 sarjan kohtuuhintainen ohjain on yli tuplasti tehokkampi, kuin radeonin 9600 sarjan näyttis, eikä hinta ole tuplasti....ellet ole aikeissa ostaa kalleinta 7XXX sarjan ohjainta, jotka ovat n 5 kertaa tehokkaampia, kuin radeon 9600 sarjan ohjaimet, ainakin pelikäytössä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pollinen kirjoitti:

Tekeekö RADEON 9600 serie näytönohjaimella mitään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu