Nerolla MP3--->CD muotoon?

eli onnistuuko ja jos onnistuu niin miten, olen yrittänyt polttaa mutta joka kerta nero tekee Image.* tiedoston kiintolevylle
6537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

sen pitäisi onnistua. Sulla on siellä joku "nappula" vika-asennossa, kun se tekee sinne kovolle sen imagen. Niistä MP3:sta pystyy nimittäin polttaa suoraankin audiolevyn. Tuohan on pomminvarma tapa levyn polton onnistumisen kannalta, jos ensin tekee kovolle imagen noista ämpäreistä ja sen jälkeen polttaa sitten siitä levyn. Muuttaako se Nero siis ylipäätään niitä filuja audiomuotoon, vaan ovatko ne siinä imagessakin vielä mp3-muodossa? Siellähän on meinaan erikseen valinnat mp3, wma ja audiolevyille. Jos valitset tuon audiovaihtoehdon, niin sillä pitäisi onnistua.

Äänestä
  • ....MP3siakaan levylle, niistäkin tekee Image tiedoston vaan ja MP3--->CD jutussa se muuttaa ne MP3set audiomuotoon, mutta kun en saa mitenkään poltettua niitä CDlle, asema on LGn CDRW asema ,suht uusi

    Äänestä

  • palaa kirjoitti:

    ....MP3siakaan levylle, niistäkin tekee Image tiedoston vaan ja MP3--->CD jutussa se muuttaa ne MP3set audiomuotoon, mutta kun en saa mitenkään poltettua niitä CDlle, asema on LGn CDRW asema ,suht uusi

    Ota viimeisestä ikkunasta ruksi "Make image" pois, eli siinävaiheessa, kun olet painamassa "Burn".

    Äänestä

  • Guu kirjoitti:

    Ota viimeisestä ikkunasta ruksi "Make image" pois, eli siinävaiheessa, kun olet painamassa "Burn".

    Make image? Missä sellainen on? En löytänyt...

    Äänestä

  • Sama ongelma kirjoitti:

    Make image? Missä sellainen on? En löytänyt...

    Tarkotin "Create image" kohtaa. Se löytyy siitä ikkunasta, kun painat BURN-painiketta. Samassa ikkunassa jossa valitaan polttonopeus, eli kun otat ruksin pois siitä "Create image" kohdasta, niin esiin tulee polttonopeuden valitsin. Oma Neroni on versionumeroltaan 5.5.9.0.

    Äänestä

Onnistuuko sulla muut poltot.Mulla oli edellisellä polttoasemalla sama vika mutta se ei polttanut mitään levyjä vaan aina teki kovolle kansion.Vika oli siinä että asema oli tdk cyklone ja nero olisi pitänyt päivittää siihen.No en tiennyt sitä silloin kun koitin saada sitä pelaamaan.Olin ostanut sen postimyynnistä ja palautin aseman.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


palaa kirjoitti:

eli onnistuuko ja jos onnistuu niin miten, olen yrittänyt polttaa mutta joka kerta nero tekee Image.* tiedoston kiintolevylle

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu