Oma Musiikkivideo

angel.of.heaven

Hei! Olen jo pitkään suunnitellut oman musiikkivideon tekemistä, mutta en osaa tehdä sellaista! Olen siirtänyt videotiedostoja koneelleni, mutta siihen se on jäänyt koska en osaa liittää niihin musiikkia enkä editoida.

Voisiko joku kertoa minulle kuinka tehdään omia musiikki videoita? Olen enemmäin kuin kiitollinen jos joku viitsisi minua neuvoa siinä. :) Kiitos

1

621

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Digiootti

      Videoa ja musiikkia voi liittää videoeditointiohjelmalla, esimerkiksi Windiws xp:n mukana tulevalla Movie maker ohjelmalla saa jonkinlaisen musavideon aikaiseksi.
      Jos haluat helpommalla ja kenties näyttävämmän teoksen niin joissain kaupallisissa ohjelmissa on automaattinen musiikkivideon tai kuvaesityksen teko. jolloin ei tarvitse muuta kuin laittaa video ja musiikki aikajanalle, senjälkeen valita haluamanas tyyli ja vähän ajan kuluttua musiikkivideo on valmis vaikka DVD:lle polttoon.

      Olen tehnyt ohjeen Pinnacle Studio 10 Plus uhjelmalle valokuvaesityksen tekoon, mutta samalla tavalla sillä syntyy musiikkivideokin.

      http://www.digivideo.fi/wiki/index.php/Valokuvien_vienti_DVD:lle

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pääsiäisen terveiset kaivatullesi

      kaivatullesi tähän alas 💕💕
      Ikävä
      215
      2856
    2. Yh:n pihalla aina eri auto

      Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan
      Suomussalmi
      129
      2780
    3. En vittujakaan enää välitä sinusta nainen

      Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.
      Ikävä
      79
      1796
    4. Exän käytös hämmentää (taas)

      Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k
      Sinkut
      237
      1352
    5. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      67
      1351
    6. Milloin se sitten

      On? Se oikea hetki kun kerrot sille naiselle mitä tunnet häntä kohtaan?
      Ikävä
      47
      1108
    7. Miksi sä olet jatkanut tätä näin pitkään?

      Kerro tai vaikene iäksi
      Ikävä
      99
      1011
    8. Helena Koivun rikosrekisteri

      Kasvaa. Tällä kertaa murtautuminen...😁
      Kotimaiset julkkisjuorut
      109
      876
    9. Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."

      Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka
      Tv-sarjat
      6
      843
    10. Sä tiedät rakas

      Mitä toivon. Olisit vain rohkea ❤️
      Ikävä
      46
      833
    Aihe