Kumpi on parempi SPL dynamics:sin v-12s4 vai Autostudion e12-r kun on samat tehot (rms300w/max600w) mutta erot ovat esim. Qts, Hinnassa on paljon eroa SPL 110e ja e-12r 180e.. Kumpi kannattaa ostaa?? Kiitos vastauksista!!
subista
kyllä lähtee!!!
81131
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
tuota SPL:llää voin suositella, soi ihan asiallisesti, autostudion tuotteesta en tiedä. vaikka tehonkesto onki sama kummassaki nii se ei kerro mitään subista. nii että unoha tehonkestot.
Spl parempi.Tosin ei kokemusta autostudiosta,itsellä spl dynamic v10.
Täältäkin ääni SPL Dynamicsille. Toiseksi uusimmassa Autosoundissa oli ko. autostudio testissä eikä se kehuja saanut, tosin eipä kauheita haukkujakaan.
Spl Dynamics on "varma" valinta.
Ja kuten sanottu niin tehonkestosta ei voi päätellä yhtään mitään, joten turhaan edes katsot sitä.
RAINBOW HAMMER tai PEERLESS R12
kokemuksesta ehdottaisin sulle uutta spl dynamicsin sw sarjaa. itellä on sw-250d2 ja 330w menee jatkuvaa tehoa spl s-2002:lla. perkeleen lujaa ja hyvin soi kympiksi
Aina kaikki ensin kehuvat spl.llää ja sanovat sitä paremmaksi, ja sitten lopuksi toteavat ettei heillä ole kokemusta autostudiosta.
oon ihan samaa mieltä...
ostakaa mitä haluatte ja älkää kyselkö perkele mitään! SPL on varma valinta. Autostudio EI