...tarvitaan vaihtamaan hehkulamppu?
- 2. Ensimmäinen vaihtaa lampun ja toinen haastaa Goldfingerin oikeuteen...
< lainaus iltasanomista >
Netissä häiriköinyt sai sakot
Chat-keskustelupalstaa internetissä häiriköinyt espoolainen lukiolainen tuomittiin Helsingin käräjäoikeudessa sakkoihin ja koviin korvauksiin tietoliikenteen häirinnästä ja kunnianloukkauksesta.
18-vuotias koulupoika sai rangaistukseksi 30 päiväsakkoa (180 euroa) ja lisäksi hän joutuu maksamaan palstaa hoitaneelle yhtiölle hieman yli 900 euroa selvittelykustannuksista.
Nuorukainen alkoi lähetellä toissa kesänä autonharrastajien palstalle pitkiä otteita muualta lainatuista kirjoituksista. Nimimerkki Goldfingerin lähettämien tekstien arveltiin olevan peräisin mm. Hitlerin Mein Kampf (Taisteluni) -teoksesta.
< lainaus iltasanomista päättyy >
Montako Suomi24.fi:n työntekijää...
3
2859
Vastaukset 3
- Goldfinger
Olet tosiaankin tyhmä kuin saapas. Vihjaileeko poju, että minä olen ollut raastuvassa Espoossa? heheh! Osaatko edes lukea? Kyse oli chatissa häiriköinnistä ja henkilökohtaisesta solvaamisesta. Missä oli puhe Suomi 24:sta?
Hoitoon siistä harhainen hölmö! Hus, hus, hus!- Hohoo
Mene vaan lukioon jatkamaan opiskeluita. Luuletko että chatissa lainaillaan pitkiä tekstejä? hohoo... Kaikki me tiedämme, että sinä olet se luuseripelle ja paskanpuhuja. Turhaa enää täällä itseskelet. Opiskele ahkerasti että pääset vielä ylioppilaaksi :)
- Olli P.
Mistä muuten lainasit nuot kirjoituksesi? =) Eivätkö Suomi24.fi heput osaakkaan taistelua ulkoa =O. Sehän kuuluu yleissivistykseen!
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin
Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.134732Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois196666Töysä otsikoissa
Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!23627Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su45627Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars97599- 57586
- 41529
Mistäkö haaveilen
Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä29521Kuinka hyvin kestäisit?
Oletko miettinyt, että mitä jos olisit pyöreä pullukka ja vielä ruma niin kestäisitkö vai masentuisitko?102520Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä59505