Kuulosuojaimet

Tietääkö kukaan mistä löytäisin lapsille tarkoitetut kuulosuojaimet Oulun alueelta? tai onko mahdollista tilata postimyynnistä?
Olen nähnyt näitä pienillä esim. jääkiekko-otteluissa ja festareilla...
42193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lastentarvikeliikkeestä saa ostettua kuulusuojaimia lapsille.

Äänestä

myyvät lasten kuulosuojaimia, esim. Peltor -merkkisiä.

Äänestä
  • Peltor kid merkkisiä kuulosuojaimia myi joku edustaja postimyyntinä,olivat tytöillä käytössä lentonäytöksessä kun suihkukone meni matalalta yli niin että kipukynnys ylittyi,onneksi lasten korvat oli suojassa.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


Äiti 82 kirjoitti:

Tietääkö kukaan mistä löytäisin lapsille tarkoitetut kuulosuojaimet Oulun alueelta? tai onko mahdollista tilata postimyynnistä?
Olen nähnyt näitä pienillä esim. jääkiekko-otteluissa ja festareilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu