Huhujen mukaan IFK Mariehamn ei aio edes yrittää voittoa heidän kannaltaan merkityksettömässä ottelussa, vaan aikoo peluuttaa kakkosmiehistöä ja antaa Jaron voittaa ja näin ollen säilyä liigassa.
Toivottavasti Veikkausliiga estää tämän, KuPS:n kuuluu säilyä eikä Jaron!
MIFK-Jaro etukäteen sovittu?
9
1035
Vastaukset
- 206
Sikoja ovat jos noin tekevät. KuPS:lle se tosiaankin kuuluu. Jos alatte lesot ahvenanmaalaiset ja pietarsaarelaiset sopimaan.. niin eikö paska allianssi riitä jo. Tarvitaanko toisia, vaikkakin eri merkitystä, mutta sanotaanko että selvää sovun yritystä. Voihan perkele kun vituttaa äärimmäisen kovasti jos KuPSi tippuu..
- Timse
Eihän ottelua ole vielä edes pelattu... ja se kumpi jää liigaan on ansainnu paikkanasa siellä! Pisteillä se ratkaistaan eikä mielipiteillä!
- Katsotaan sitte
ikävä kun noin epäilläänkään, tietysti parempi voittaa eikä jaro mikään huono ole pelasi tampereen kanssa tasan.
Kupsin säilyminen olisi ollu myös suotavaa ettei ole liiaksi etelä painoitteinen.
- -.-
Ruotsalaiset lyö kättä päälle.
- Timse
Tuskin tässä mitään kättä päälle peliä pelataan.
Eipäilen suuresti vaikka molemmissa paikoissa on ruotsi enemmistö kielenä, niin ei se tarkoita sitä että autetaan toista pysymään liigassa.
- Arvid
olisi kannattanut kupsin varmistaa sarjapaikka itse eikä jäädä natisemaan muiden armoille
- että semmoista...
Radioselostajan mukaan IFK:n Wirtanen pääsi yksin läpi, mutta ei ollut laukonut...
- palloilun ystävä
Jos paikka kuuluisi Kupsille, niin kai Kupsi olisi vuoden aikana pelannut niin hyvin, ettei olisi pudonnut? Katsos jonkun täytyy pudota ja se on yleensä se joukkue, jolla on vähiten pisteitä.
- Justiinsa niin
Viisasti sanottu...Pisteet ratkaisee!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan2083267Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos622024Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt381631Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi651593- 1051327
Tuntuuko sinusta mies
että olet jossain, mutta sydämessäsi haluat olla muualla. Suunnittelet kaikkea kivaa ja olet innolla mukana, mutta silti221235Rakastan sitä
kun uppoat selittämään jotain. Etsit oikeaa tapaa sanoa jotain, jonka olet jo etukäteen miettinyt, sekoat vähän sanoissa501033Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva51012Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan196974Mitä tapahtuisi....
Meidän välillä jos törmäisimme yöelämässä ilman häiriötekijöitä ja olisimme hieman huppelissa? Päättyisikö ilta kenties61947