Roverandom!!!

Tää nyt ei liity Sormusten herraan, mutta Tolkieniin kyllä.
Voisiko joku kertoa hieman tuosta kirjasta?
-Kiitos-
2191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kirja kertoo koirasta jonka eräs velho muuttaa lelukoiraksi. koira päätyy pienelle pojalle joka kuitenkin hukkaa sen hiekkarannalle. roverandom joutuu seikkailuun jne. en ehdi nyt selittää enempää. joku voi varmasti tarkentaa.

Äänestä
  • Luinkin kirjakaupassa tuo kirjan selostuksen! Nimi ei ollut vain jäänyt mieleen... Mutta kiitos muistin virkistämisestä!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pellakai kirjoitti:

Tää nyt ei liity Sormusten herraan, mutta Tolkieniin kyllä.
Voisiko joku kertoa hieman tuosta kirjasta?
-Kiitos-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu