miksiköhän poliisien vanhat tutut on kaikki rikollisia luuleeko ne saatanat että voi tehdä mitä vaan jos on poliisin vanha tuttu?
niin
älyhoi
2218
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
tuskimpa luulee, mutta saa parempaa kohtelua osakseen ja saattaa tietää mitä näyttöä on. (En ole itse saanut apua, mutta ET mukaista kohtelua olisin halunnut)
luulevat, mutta saavat asiallisempaa kohtelua ja neuvoja. Ihmisissä on eroja, toiset ovat kiiruisia, toiset pikkutarkkoja, toiset kypsiä hommiinsa ja ennakkoluuloisia, niinpä välillä saa syyttömätkin tuomioita ja heidän varjollaan, moni luistaa oikeista rikoksista.
Toiset ottavat lakimiehen mukaan, toiset jännittävät ja tekevät vahingossa sanavirheitä. Parhaimmillaan syyttömiä jekutetaan tunnustamaan tai sitten syyllisiä autetaan vapaaksi.