jatkan vielä tositarinaani menneisyydestäni.
"Eräänä päivänä päätin luopua valta-istuimestani ja muutin metsään,minkä jälkeen nuorempi veljeni otti pestin.
Eräänä toisena päivänä, kauan myöhemmin, nuorempi veljeni lähti matkalle, kävi lepäämään ja nukahti. Sillä välin hänen kuningattarensa, ministerinsä ja palvelijansa, lähtivät tapaamaan minua, kuuluisaa erakkoa.
Kun kuningas heräsi, hän huomasi olevansa yksin ja luuli kaikkien hylänneen hänet ja suuttui.
Hän nousi ylös ja löysi kaikki kerääntyneenä minun, kuuluisan erakon ympäriltä.
Kuningas ei käsittänyt, että olin pyhä mies joka opetti salaisia mantroja, ja luuli minun johtavan harhaan hänen seuruettaan.
"Kuka olet" huusi kuningas, sillä hän oli ollut erittäin nuori kun luovuin maailmasta, eikä tunnistanut minua.
"Olen kuuluisa erakko" vastasin minä, hänen isoveljensä. "No", sanoi kuningas, "katsotaan kuinka kuuluisa oikein olet" ja hän leikkasi oikean käsivarteni poikki.
"No, kestätkö tämän" veljeni kuningas kysyi. Vastasin tyynenä "kyllä kestän"
Kuningas leikkasi vasemmankin käsivarteni poikki ja kysyi "oletko edelleenkin 'kuuluisa' erakko, kestätkö tämänkin?" "Kyllä" vastasin.
Sitten kuningas iski pääni irti ja sanoi: "Mites nyt suu pannaan, kestätkö tämänkin?"
Ja niin hän oli katkaissut molemmat käteni ja hakannut pääni irti. Mutta haavoistani valui veren sijasta, maitomaista ainetta.
Veljeni rauhoittui, ja ajatteli etten voinutkaan olla tavallinen olento.
Koska olen mystinen tantrikko, pääni pystyi puhumaan vielä irti leikkaamisen jälkeenkin ja sanoin: "Katkaisit pääni ja raajani kysyessäsi kysymyksiä, saisimpa tulevaisuudessa leikata epäpuhtautesi, kun teet minulle kysymyksiä"
Tästä myötätuntoisesta toiveestani johtuen, raajani ja pääni kasvoivat takaisin entistä komeampina, enkä tarvinnut edes mantraa.
Älkää kuitenkaan kokeilko tätä kotona ilman Gurun ohjausta. Tule luokseni Himalayalle ja minä opetan sinulle kaikki salaiset mantrani, ja kuinka puhua ilman päätä.
Mystinen karmani
mystinen.tantrikko
0
580
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille
Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.2672461Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki
"Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."762401- 1201578
Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee
Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis481482Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti
Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj641377- 1331349
En kerro nimeäsi nainen
Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin711240Auta mua mies
Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.821039Olet kiva ihminen
En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli731019Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma
Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki102999