Olen varannut kevääksi perheelleni matkan kaukomaille lämpimään ja nyt olen noin 10 viikkoa raskaana. Eli käytännössä matkustaminen on mahdotonta. Olen maksanut varausmaksun, onko toivoa saada rahat takaisin. Kiitos vastauksesta etukäteen.
Mitä tehdä?
Onneton.....
3
569
Vastaukset
- Tytöntyllerö.
soittaa heti matkatoimistoon, ja kysyä, miten menetellä. Luultavasti he pidättävät varausmaksun itsellään, tai vähintään toimistokulut. Mitä pikemmin otat matkatoimistoon yhteyttä, sitä suuremmalla todennäköisyydellä saat edes jotain takaisin. Niillä kun on ne aikarajat noille asioille.
- minä vain
matkan viimeistään 30 (vai oliko 28 vrk) ennen lähtöpäivää menetät toimistokulut jotka yleensä 50 €/hlö.
- matkavakuutus,
kannattaa kysyä vakuutusyhtiöltä, saisiko sitä kautta rahoja takaisin, jos matkatoimisto ei palauta. Ainakin sairastumistapauksissa matkavakuutus yleensä auttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942553- 195954
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?14496Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 49483
- 55455
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11450