Lilianna?

Mitä mieltä olette nimestä Lilianna? Onko ehdotuksia toiseksi nimeksi vai olisiko Lilianna parempi toisena nimenä?
4295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

nimenä. kuulostaa liian hienostelevalta ekana, toisilla nimillä ei oikeastaan ole muuta merkitystä, että jos etunimi on niin kaamee, voi aina käyttää toista.

Äänestä

nimenä ehdottaisin minäkin. Voihan Liliannan silti pitää kutsumanimenä.

Äänestä

Toiseksi nimeksi myös mun mielestä. Etunimeksi kävisi paremmin Lilia tai Lilja.

Äänestä

Pidän siitä. Liliana muotoa mutuilen nähneeni enemmän. Samoin kuin ylempänä Sofianna, myös Liliannan voisi kirjoittaa kahtena eri nimenä: Lili Anna ja kolmanneksi sitten joku Katriina, Karoliina tms.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


susan76 kirjoitti:

Mitä mieltä olette nimestä Lilianna? Onko ehdotuksia toiseksi nimeksi vai olisiko Lilianna parempi toisena nimenä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu