Katsaus

Muistakaa, etta Bulgaria ja Romania liittyvat EU:hun ensivuonna. Se pitaa korot takuulla laskusuunnassa kuin Itasaksan liitos Lansisaksaan teki aikanaan.
Kulutusjuhlat EU:ssa loppuu siihen.
2145
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yritätkö todistella itsellesi ettei korko nousisi? Sehän on vale, korko tulee nousemaan selvästi, paras laittaa asetukset siihen malliin.

Äänestä
  • koska nakokykysi on max 3kk eli kvartaali. Nyt on kyseessa visio johon kvartaalipellet eivat kykene.

    Mietipa kun muutama kymmenenmiljoonaa velttovirtasta astuu kehiin, kun jo nahtiin, ja nahdaan edelleen, millainen riippakivi itasaksa on saksalle, ja sita kautta koko EU:lle. Kun saksan talous yskii niin koko EU:n talous yskii.

    Korot laskee, se on varma.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lahitulevaisuudesta kirjoitti:

Muistakaa, etta Bulgaria ja Romania liittyvat EU:hun ensivuonna. Se pitaa korot takuulla laskusuunnassa kuin Itasaksan liitos Lansisaksaan teki aikanaan.
Kulutusjuhlat EU:ssa loppuu siihen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu