Prätkähiiret - vanhat

Heipä hei.

Muistaako/pystyykö joku kaivamaan jostain tiedon, että mihin aikaan Prätkähiiret oikein tulikaan ennen vanhaan? Hyvä sarja oli.
5579
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...mutta alkoi muistaakseni kesän 1993 alussa ekaa kertaa pyörimään lauantai-aamuissa. Kesän alkua tai loppua se oli, koska meillä meni eka jakso lauantaipiirrettyjen mukana ajastimella nauhalle mökkireissun vuoksi.

Uusintakierroksena se tuli arki-iltapäivissä, mutta vuosilukua tälle en muista - veikkaisin 96-97...

Jos haet kellonaikaa, niin prätkikset oli mielestäni eka piirretty heti jonkun vaahtomuovinpala -kokoamisleikin perään, eli yhdeksän pintaan aamulla..? :)

Äänestä

Vanhemmissa prätkähiirissä oli paremmat ääninäyttelijät! Taistelutkin olivat vanhemmissa hieman uskottavampia ja paljon hienompia! Juonetkin tuntuivat olevan parempia...

Oletteko samaa mieltä?

ps. voisivat laittaa uusintoja kehiin!?

Äänestä
  • siis ihan huonoja näää. jotenki halvan olosia. en tykkää yhtään :( oon aika pettyny kyl. miks ne on sellasia?

    Äänestä

  • pettyny tytteli kirjoitti:

    siis ihan huonoja näää. jotenki halvan olosia. en tykkää yhtään :( oon aika pettyny kyl. miks ne on sellasia?

    Vanhat jaksot on parhaita, ne uusintoina! Jostain olen lukenut, että MTV3:lla ei olisi enää lupia näyttää niitä vanhoja / niiden nauhat on muka hukkunut (älkää kysykö mistä ton kuulin, ajattelin itsekin että 'WTF?'). Huhuja olen myös kuullut että SubTV olisi kiinnostunut lähettämään Prätkikset uusintoina. Olisko aika herkkua? :)

    YouTubelta (http://www.youtube.com) löytyy suomalaisia sekä alkuperäiskielisiä Prätkis -jaksoja, käykää sieltä katsomassa jos haluatte!

    Uusista vielä//
    En tykkää siitä että niistä hiiristä on tehty tosi tylsännäköset. Ja miksi Rontillakin on kaljamaha?!? No okei, ehkä siihenkin iski joku "suomalainen miäs" bakteeri sen takia kun on juonut niin paljon kotikaljaa.. *wirn*

    Anyway, lisää lihaa jätkien luiden päälle, haha! :D

    Äänestä

Uudet prätkikset tulee mtv 3:lla sunnuntaisin klo 8.25

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Modoboy kirjoitti:

Heipä hei.

Muistaako/pystyykö joku kaivamaan jostain tiedon, että mihin aikaan Prätkähiiret oikein tulikaan ennen vanhaan? Hyvä sarja oli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu