Heippa!! Ollaan joulukuussa lähdössä teneriffalle play las americasiin, ja nyt on pohdittu että otetaanko oma rattaat vai laina rattaat kohteesta.. Onko kellään kokemuksia minkälaisia laina rattaat ovat, saako esim. makuu asentoon? Matkalla mukana kun on hiukan alle 1v lapsonen, niin makuu asento olisi suotavaa, mutta toisaalta omia ei viitsisi turhaan raahata jos kohteesta löytyy kelpo rattaat!!?
Toivottavasti joku ystävällinen osaa auttaa!!
Toivottavasti joku ystävällinen osaa auttaa!!
Vastaukset 2
Vanhimmat
Omat sateenvarjorattaat. Niitä voi käyttää myös kentällä, kun jonottelet loputtomasti. Tosin Teneriffalla saattaa olla kentällä rattaita, en muista varmaksi kylläkään ..
Hei!
Ota omat rattaat mukaan vaan. Siinä samalla ne tulee kuin muutkin matkalaukut. Pyydät lähtöselvityksessä pussin rattaille, johon paketoit ne ja säästä pussi, niin saat ne takaisin tullesakin siihen pakattua. Rattaat kulkee mukana ilmaiseksi lapsen matkatavarana. Meillä oli muutaman kerran omat rattaat mukana eikä siitä todellakaan ollut mitään vaivaa.