vanha pelaaja oot tyhmä!sanot aina ''lukekaa ohjeet!'' mut jollai saattaa olla englanniks ohjeet! tai ohjeessa ei ees oo sitä juttuu!oot ärsyttävä!
VANHALLE PELAAJALLE!
hhhhhyyyyyhhhhuuuuiiioplkk
6344
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Mene muualle itkemään, ja LUE KESKUSTELUN OHJEET!
Lukekaa koululäksyt niin ei oo ohjeiden kanssa ongelmia. Ja kuten sanoin, jos ei sen vertaa osaa englantia, että ohjeiden lukeminen tuottaa vaikeuksia, niin sitten ei AC:n kaltaista peliä kyllä osaa muutenkaan. Sen verran tärkeää peliin liittyvää lukemista siinä on.
Ainahan voi ottaa sanakirjan kouraan.
Entäs jos kaikki ei ole niin vanhoja että osaavat niin paljon englantia vitun valopää???
Jos et ole tarpeeksi vanha osataksesi englantia, et ole tarpeeksi vanha pelataksesi koko peliä. Yksinkertainen ratkaisu, osta joku toinen peli ja pelaa sitä.
Tarviiko minun toistaa itseäni? Jos ei englantia osaa, ei AC:stä ole mitään iloa. Lukutaito ja englannin osaaminen ovat keskeisessä asemassa tässä pelissä. Nintendo itsekin on sanonut peliä kommunikaatiopeliksi. Kommunikoi siinä sitten kun joka asia pitää käydä suomi24:ssä tarkistamassa. Oikeesti opetelkaa sitä enkkua ja sanakirjoja löytyy netistä.
olen samaa mieltä. mitä järkeä on ostaa peliä jos ei tiedä englannin kielestä muuta kuin sanat yes ja no?
ei ole järin fiksua ostaa pelejä missä on liikaa lukemista ja vieläpä englanniksi. tietääkseni DS:lle ei ole vielä suomenkielisiä pelejä ilmestynyt, mutta yksi helpoimpia ratkaisuja on se että ostaa sellaisen peli missä ei ole pahemmin lukemista kuten new super mario bros. eivätköhän kaikki osaa hyppiä tasolta tasolle ilman ohjeitakin.