Naapuripalstalla pyydeltiin kovasti rekkaamaan nimimerkki. Nyt se on sitten tehty.
Pilkettä silmäkulmassa ajattelin, että 'kännissä' voisi olla hyvä nikki, kun täällä niin vahvasti vaikuttaa 'raitis'.
Eläinmaailmasta en viitsinyt mitään latinankielistä apinannimeä etsiä, vaikka sellainenkin palstoilla aika aktiivisena esiintyy. Pidän kuitenkin itseäni ihmisenä, vaikka alkoholisti taidan ollakin. ;)
Tulta päin, veljet siskot. Raittiudesta ja juomisesta vapaamieleisesti keskustellen.
Muistuu mieleen vanha vapaussodan aikainen laulu, meni jotenkin näin: "Jumalauta meitä ammutaan, veljet siskot tulkaa auttamaan..."
terv. 'kännissä'
Terve tännekin!
11
594
Vastaukset
Nytpä ei pääse mikään faunan edustaja meluamaan rekatun nimimerkin puuttumisesta.
Se meluaminen eritoten huvitti, kun tuo kädellinen syytti teikäläistä nimettömänä puskasta ampumisesta yms. sellaista kaikenlaista erilaista.
Eipä se oikea nimi näy kenelläkään, ei tuolla kädelliselläkään, oli rekattu tai ei. Eli kaikki samanlaisia puskasta ampujia tässä ollaan, ampumistekniikoissa vaan on eroja.
Teikäkäisestä huokuu rento ote, ja siihen pitäisi kaikkien pyrkiä. Sitä monasti olen ihmetellyt, mihin sen x-järjestön jäseniltä on unohtunut heidän puulaakin yksi perusteesi, että itseään ei pidä ottaa kovin vakavasti?
Minusta oikeastaan kaikki pitää ottaa rennosti, mutta vastuullisesti. Sama linja pitää olla, on sitten kysymys viinan juonnista tai juomattomuudesta.
Kaikki pakonomainen toiminta ja hampaiden narskuttelu on pahasta.- kännissä.
Mikä se tuon 'kännissä'-nimimerkin alkuperäinen villi nimimerkki oli?
kännissä. kirjoitti:
Mikä se tuon 'kännissä'-nimimerkin alkuperäinen villi nimimerkki oli?
Mestarista en tunnista muuta kuin rennon tyylin, mutta villiä nikkiä en muista. Paha tarkistaakaan, ja eiköhän Colt paukuttanut ne jutut alas.
Ihmisetkin tunnistan hyvin naamasta, mutta nimiä en muista.
Josko maestro itse ilmoittaa.
Asiasta kolmanteen.
Miehen alkoholidementian ensioireita:
Aamulla herättyään haukottelee ja rapsuttelee kainalokarvoitustaan.
Yhtäkkiä pelästyy hirveästi;
"Mihin ovat pallini kadonneet?!"- kännissä.
AimoKankkunen kirjoitti:
Mestarista en tunnista muuta kuin rennon tyylin, mutta villiä nikkiä en muista. Paha tarkistaakaan, ja eiköhän Colt paukuttanut ne jutut alas.
Ihmisetkin tunnistan hyvin naamasta, mutta nimiä en muista.
Josko maestro itse ilmoittaa.
Asiasta kolmanteen.
Miehen alkoholidementian ensioireita:
Aamulla herättyään haukottelee ja rapsuttelee kainalokarvoitustaan.
Yhtäkkiä pelästyy hirveästi;
"Mihin ovat pallini kadonneet?!"Rennon tyylin?
- (¤)(¤)
kännissä. kirjoitti:
Mikä se tuon 'kännissä'-nimimerkin alkuperäinen villi nimimerkki oli?
????????????
- (*)(*)
kännissä. kirjoitti:
Rennon tyylin?
Miksi sinulle niin tärkeä asia?
- kännissä.
(*)(*) kirjoitti:
Miksi sinulle niin tärkeä asia?
On vaan.
- Holmes.
kännissä. kirjoitti:
On vaan.
..ajojahdin valmistelua.
Motiivista olen varma. - kännissä.
Holmes. kirjoitti:
..ajojahdin valmistelua.
Motiivista olen varma.Jeah, olet oikeassa, sormi jo "delete" napilla valmiina ...senkin paranoidi!!!
Olisin vain halunnut tietää mitä ko. hemmo on aiemmin kirjoittanut, kun on niin "rento".
- I.Keturi
Vesipoikien ja -tyttöjen marssi.
Pois se meistä, että täällä maisteltais'
noita pahan tuomia, alkoholi juomia,
vaikka henki keltä täällä haisteltais'
niin huugo raikas sois'.
Hurraa, me vanhat rasvamaksat,
pää on selvä meillä aina,
krapulat ei meitä paina,
hurraa, me vanhat rasvamaksat,
meillä luonto raitis on.
Säyseästi näin kun aina elelee,
itseksensä hissuksiin,
nenä kirjassansa kiinn'.
Tarmokkaasti lasiin aina sylkäisee,
siitä riemu verraton.
Hurraa, me vanhat ...
Paha perii riettauden sellaisen,
jota toiset harjoittaa,
kun he itsens' juovuttaa.
Sukukunnan turman tuopi tuollainen,
kulttuurin turmion.
Hurraa, me vanhat...- soppaluu?
Pitkäsylki aina lasiin. Kaikki kotiappäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1292073
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi1051896Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?841669Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy641544Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M331202- 841183
Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm561142- 1101103
Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s471076Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet441023