Miksi jotkut ostavat 32", väh. 42" se olla

Nyt saa halvalla isoa kuvaa, miksi tyytyä kolmekakkoseen kun tarjolla on 50 tuumaakin halvalla, taustaprojektio. Vähintään 42", sitä voi katsoa kolmen metrin päästä, tonni viidelläsadalla lähtee. Big is allways better!
81387
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

että olohuone on niin pieni ettei kuvaa voi katsoa 3 metrin päästä...

Äänestä
  • juuri eilen 14 tuuman putkitv:n.Ja on mahtava&iso kuvainen laatulaite!

    Äänestä

  • katseluetäisyyttä. Itselläni 34 neliöinen yksiö, iso avokeittiö, vessa/kylpyhuone ja eteinen iso, "hukkaneliöitä", silti katseluetäisyys on kolme ja puoli metriä.

    Äänestä

  • ostin kirjoitti:

    juuri eilen 14 tuuman putkitv:n.Ja on mahtava&iso kuvainen laatulaite!

    pitävän paikkansa edelleen: koolla ei ole väliä!

    Äänestä

  • kolmea metriä kirjoitti:

    katseluetäisyyttä. Itselläni 34 neliöinen yksiö, iso avokeittiö, vessa/kylpyhuone ja eteinen iso, "hukkaneliöitä", silti katseluetäisyys on kolme ja puoli metriä.

    Minulla on 29 neliön kämppä ja katseluetäisyys kaksi metriä. Toki voisin siirtää tuolia metrin taaksepäin, mutta miksi? Samoin kirjahyllyyni mahtuisi siististi 32 tuumainen (kunhan kaiuttimet ovat alhaalla), mutta ei enää 42 tuumainen.

    Äänestä

pärjää. Vähintään 70" projektio tv 6000€

Eipä noissa isoissa ruuduissa ole muuta vikaa kuin se, että digi-tv virheet erottuvat selkeämmin

Äänestä
  • Hinta/laatusuhteeltaan aivan ylivoimainen! Laitteen syvyys vain 40 senttiä!

    Äänestä

siksi, että 32" kuvaputkia saa edullisesti alle 500€.

Itselläni ei ainakaan ole vielä tarvetta isommalle ruudelle eikä HDready:lle. Eihän vielä moneen vuoteen ole edes tulossa telkusta yleisesti HD-matskua. Onhan tietysti CMore HD, mutta se ei vielä tee kesää.

Vielä 1500€ (melkein 10000mk) ei ole minusta halpa hinta telkusta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pitää! kirjoitti:

Nyt saa halvalla isoa kuvaa, miksi tyytyä kolmekakkoseen kun tarjolla on 50 tuumaakin halvalla, taustaprojektio. Vähintään 42", sitä voi katsoa kolmen metrin päästä, tonni viidelläsadalla lähtee. Big is allways better!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu