Nyt saa halvalla isoa kuvaa, miksi tyytyä kolmekakkoseen kun tarjolla on 50 tuumaakin halvalla, taustaprojektio. Vähintään 42", sitä voi katsoa kolmen metrin päästä, tonni viidelläsadalla lähtee. Big is allways better!
Miksi jotkut ostavat 32", väh. 42" se olla
pitää!
81387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
että olohuone on niin pieni ettei kuvaa voi katsoa 3 metrin päästä...
juuri eilen 14 tuuman putkitv:n.Ja on mahtava&iso kuvainen laatulaite!
katseluetäisyyttä. Itselläni 34 neliöinen yksiö, iso avokeittiö, vessa/kylpyhuone ja eteinen iso, "hukkaneliöitä", silti katseluetäisyys on kolme ja puoli metriä.
pitävän paikkansa edelleen: koolla ei ole väliä!
Minulla on 29 neliön kämppä ja katseluetäisyys kaksi metriä. Toki voisin siirtää tuolia metrin taaksepäin, mutta miksi? Samoin kirjahyllyyni mahtuisi siististi 32 tuumainen (kunhan kaiuttimet ovat alhaalla), mutta ei enää 42 tuumainen.
pärjää. Vähintään 70" projektio tv 6000€
Eipä noissa isoissa ruuduissa ole muuta vikaa kuin se, että digi-tv virheet erottuvat selkeämmin
Hinta/laatusuhteeltaan aivan ylivoimainen! Laitteen syvyys vain 40 senttiä!
siksi, että 32" kuvaputkia saa edullisesti alle 500€.
Itselläni ei ainakaan ole vielä tarvetta isommalle ruudelle eikä HDready:lle. Eihän vielä moneen vuoteen ole edes tulossa telkusta yleisesti HD-matskua. Onhan tietysti CMore HD, mutta se ei vielä tee kesää.
Vielä 1500€ (melkein 10000mk) ei ole minusta halpa hinta telkusta.