Fujitsu Siemens AMILO Pa 1510-14

Löysin tämän Expertin sivuilta. Keskusmuistia peräti 2048 MB.

http://tuotteet.expert.fi/product.php?id=1248

Mitä mieltä ootte, onko tarpeeks tehokas peli nettikäyttöön??
84832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

muuten jees. (Ei pelikäyttöön)

Äänestä

sovellu pelikäyttöön. Kehno näytönohjain kusee. Muistia on yllin kyllin, mutta se ei auta tässä.

Äänestä
  • Tarkotus pelata CS-Sourcea.

    Äänestä

  • Macbookin näytönohjaimen kanssa kehno siinäkin.

    Äänestä

  • Raipe. kirjoitti:

    Macbookin näytönohjaimen kanssa kehno siinäkin.

    Ei ole Macbookinkaan näyttis pelitasoa. Seuraavassa mallissa toivottavasti on, GMA965:n pitäisi olla ainakin 2-4 kertaa nopeampi kuin GMA950 on nyt.

    Äänestä

  • old_profile_11056 kirjoitti:

    Ei ole Macbookinkaan näyttis pelitasoa. Seuraavassa mallissa toivottavasti on, GMA965:n pitäisi olla ainakin 2-4 kertaa nopeampi kuin GMA950 on nyt.

    kun Macille ei ole pelejäkään? LOL !!!!

    Äänestä

  • varop.aa kirjoitti:

    kun Macille ei ole pelejäkään? LOL !!!!

    on saatavana enemmän pelejä kuin tavalliselle PC:lle. Mieti miksi.
    Tai no, minä kerron. Mac-pelejä (OS X) on jotain vajaan tuhannen luokkaa. Sitten waretetaan Xp ja asennetaan se (älä vain sano että siitä reikäjuustosta pitäisi maksaa jotain, toki voi maksaakin jos välttämättä haluaa). Tämän jälkeen käytössä on Mac-pelien lisäksi kaikki Xp:ssä toimivat pelit. So simple.

    Äänestä

Mun kannettavani on Amilo Pa 1510-12
http://www.fujitsu-siemens.fi/home/offers/amilo/amilo_p.html

tämä 1510-14 taitaa olla sama kone

Hyvä kannettava muuten, mutta näytönohjain on surkea... mutta kyllä sillä simppelimmät pelit toimii, esim: NHL 07, F.E.A.R. (graphics-asetukset low), Football Manager 2007, PES 5, Far Out, Call of Duty 2 (low-asetuksia), Need For Speed Underground 2, yms...

nämä pelit eivät toistaiseksi ole toimineet tai on toiminut huonosti: FlatOut (peli jumittuu usein, muuten hyvältä näyttää), Hitman Blood Money (pätkii ja pahasti)
... eipä muita tule nyt mieleen

Että tämmösiä olen pelaillut. Tyytyväinen olen ollut tähän kannettavaan ja olen edelleen. Nopea kone. Mutta pelkäksi pelikoneeksi tätä ei kannata ottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Läppärin ostaja kirjoitti:

Löysin tämän Expertin sivuilta. Keskusmuistia peräti 2048 MB.

http://tuotteet.expert.fi/product.php?id=1248

Mitä mieltä ootte, onko tarpeeks tehokas peli nettikäyttöön??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu