Piti palauttaa IOK kirjastoon ennen kuin ehti kokonaan lueka. Mitä IOK sanoo asiasta "kuolleisiin ei saa pitää yhteyttä" ja yhteydenpidosta henkimaailmaan? Mitä nuo lauseet tarkoittavat?
Kuolleita
7
1287
Vastaukset
- siilityttö55
Kuolleisiin saa yhteyden mutta kun et nää kuka sun kanssa keskustelee hän saattaa johdattaa harhaan, vaikka näemmekin kenen kanssa keskustelemme, siis elävän, hän saattaa johtaa harhaan, esim; elävästä elämästä on ,Hitler,Stalin jne,
- tuostajutusta
Miten kommunikoit kuolleen Stalinin tai Hitlerin kanssa, kun herrat puhuvat vain äidinkieltään ?
- epäilijä
tuostajutusta kirjoitti:
Miten kommunikoit kuolleen Stalinin tai Hitlerin kanssa, kun herrat puhuvat vain äidinkieltään ?
Ehkä keskusteluyhteyttä pitää käydä vain ajatusten voimalla, mene ja tiedä...
- Minä suomeksi
epäilijä kirjoitti:
Ehkä keskusteluyhteyttä pitää käydä vain ajatusten voimalla, mene ja tiedä...
Englanniksikin tulee joskus ajateltua kun oikein työhön uppoutuu.
Kuinkakohan moni demoni tai paha henki osaa suomen kieltä? Ei varmaan hirveän moni sujuvasti. - ---
Minä suomeksi kirjoitti:
Englanniksikin tulee joskus ajateltua kun oikein työhön uppoutuu.
Kuinkakohan moni demoni tai paha henki osaa suomen kieltä? Ei varmaan hirveän moni sujuvasti.Jos yritätä saada yhteyden johonkin kuolleeseen henkeen, et voi saada yhteyttä todelliseen kuolleeseen ihmiseen vaan saat aina yhteyden pahaan henkeen, demoniin. Pyydän, älä edes kokeile. Se tietää vaikeuksia.
Kaikki demonit osaavat kaikkia kieliä. Lue huviksesi Lasse Heikkilän kirjoittama kirja Elettyjä Ajatuksia (julkaistu 2003). Kirjassa hän kertoo olleensa Intiassa lähetystyössä. Siellä eräässä intialaisessa naisessa ollut demoni alkoi puhua Heikkilälle selvää suomen kieltä.
- iokiok
Tuskin se mitään sanoo niistä - ja olisit yhteydessä Itsesi kanssa. Kukaan ei ole tosiasiassa edes kuollut. Kaikki tapahtuu mielessä.
- Jumalan Poika
Ei siinä henkimaailmassa ole mitään ihmeellistä ole. Se on 'vain saman harhakolikon toinen kääntöpuoli'. Tosin se on huomattavasti kevyempi ja helpompi tila, missä ajatukset manifestoituvat tätä raskasta nopeammin. Sinne siirtymisessa - jota kuolemaksikin täällä kutsutaan - ei ole kerta kaikkiaan mitään pelkaamistä, se on vähän kuin murrosikä, mutta radikaalimpi.
Demonit/perkele/saatana eivät ole todellisia. Ne omat oman mielen harha-luomuksia ja niillä on siinä suhteessa voimaa kun sinä siihen uskot.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja2155439NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1325024Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle
Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku254840Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.1232065- 4031801
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a891667Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa
Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova181615Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann131501Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3791290- 901285