Kaustislaisten veroeurot menevät Kansantaiteen tappioiden korjaamiseen ja hömppäkulttuurille.Ei ihme,ettei kunnassa ole edes kunnon katuvaloja.Kaustisen oma kankkulankaivo koko kansantaiteenkeskus.Halsualla ja Vetelillä menee paremmin taloudellisesti.
veroeurot
Rauno Näätämö
2
342
Vastaukset
- tuntuu
olevan totta - toinen puoli ( kansa tarvitsee huvinsa )
Jos jonkin kunnan/kaupungin ottaisin esikuvaksi niin ehdottomasti Kaskisen !!
Siellä kaupunki sijoittaa vain tuottavaa kohteeseen - siksi pienet verot :)- ei euroakaan enää
Tulee aika,jolloin on oltava omavarainen.Silloin siitä kallioluolasta voisi tehdä vaikka väestönsuojan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1121431
Se helpottaisi oloa jos
Se toinen tietäisi että molemmat tykkäämme toisistamme. Se on asia mikä vaivaa ja ahdistaa minua vaikka tilanne olisikin881297Palsta kysely..
Mikä on mielestäsi hyvä ikäero parisuhteessa? Tulevassa/kuvitteellisessa tulevaisuuden suhteessa, voisitko harkita ”ott1351043- 68964
- 39897
- 71863
- 97857
- 75846
Haluaisin nainen vain välillä heilutella peittoa sinun kanssa
Mutta kuitenkin oltaisiin uskollisia toisillemme.54822Ihmeellistä millaisissa tilanteissa ajatukset kulkuun sinuun
Eilen seurasin kun ihmiset ajoivat kaupan parkkipaikalle ja menivät yhdessä kauppaan. Iski jotenkin ikävä. Mietin että39774