NRJ Mikkelissä: Kuuluu se jotenkuten näköjään jos on erityisen herkkä radio.. Vanhasta JVC:n autoradiosta kuuluu ainaki.. 96,5 kuulu eli Lpr:n paikoittain samoin 105,2 eli Savonlinnan paikoittain, huonosti sain kuulumaan (vähän kohinan seasta) myös Technicsin viritinvahvistimesta. Kannattaako tv-sisäantennilla kokeilla? (Aktiivisella) ? Ja mikä ois tosi herkkä radio (edullinen) ? Jolla vois saaha kuulumaa.. ? Siis tänä vuonna.. Ei oo tietokonetta käytössä siel missä kuuntelen
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
LPR:n taajuus on varmaan paras siellä. antenni on se joka ratkaisee. hanki joku ula-alueelle tarkoitettu ulko-antenni vaikka partsille, jos et muualle saa. siitä koaksiaalikaapelilla Technicsin virittimeen.
en kyllä muuten nää mitään järkeä hankkia antennia shit music onlyn takia enää muutamaks kuukaudeks kun se ens vuonna alkaa kuitenkin kuulumaan Mikkelissä.
antenneja löytyy esim. http://mediaplazashop.com/ -> tv/radioantennit -> radioantennit.
meillä kuului uudesta autoradiosta nrj 105,2 hyvin ja ajoittain heikosti rantakylän kohdalla..
Itse asun lehmuskylässä ja olen yrittänyt saada NRJ tä kuulumaa mutta ei olenkaan antennina sisä dipoli NRJ 96.5 kuuluu joskus jotenkuten