ONKO TIETOO

ONKO TIETOA MITÄ THS:SORMUKSESSA LUKEE TAI ONKO JOSSAIN LINKKIÄ MISTÄ VOIS LÖYTÄÄ JA MITÄ TEKSTI TARKOITTAA.
6430
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

yksi sormus löytää heidät, se yksi heitä hallitsee, se yksi heidät yöhön syöksee ja pimeyteen kahlitsee.

Äänestä

" yksi sormus löytää heidät,
se yksi heitä hallitsee,
se yksi heidät yöhön syöksee
ja pimeyteen kahlitsee. "

Äänestä
  • ENTÄ MISTÄ LÖYTÄIS SORMUKSEN TEKSTI TYYLIN.

    Äänestä



  • HEJ kirjoitti:

    ISO KIITOS

    Kirjassa on (liitteissä) aika selkeästi kuvattu tengwarin kirjainmerkit ja angerthasin riimut. Niistä saa paljon irti.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HEJ kirjoitti:

ONKO TIETOA MITÄ THS:SORMUKSESSA LUKEE TAI ONKO JOSSAIN LINKKIÄ MISTÄ VOIS LÖYTÄÄ JA MITÄ TEKSTI TARKOITTAA.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu