Onko avensikseen saatavilla nelivetoa? Itse ajelen nyt -02 neliveto passatilla ja uutta tekisi mieli. Nämä toyotan uudet dieselit vaikuttavat mielenkiintoisilta mutta petyin katsellessani hinnastoa koska kaikki henkilöautomallit näyttivät olevan vajaavetoisia. Tiedän ettei nelivetoa tarvitse läheskään aina mutta kun siihen on tottunut niin ei enää osaa olla ilman. Uutta passattia en raaskisi ostaa koska rahaa saa kantaa kottikärryillä kauppaan.
Neliveto?
Häkä
32400
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Toyota RAV4 on saatavilla tuolla samalla koneella ja ON neliveto.
RAV4 on ihan hieno auto, mutta sen sisätilat eivät olleet aivan riittävät omiin tarpeisiini. Lisäksi 50 000 euroa sen kokoisesta autosta on mielestäni liikaa.
on myynnissä vain Japanissa ja sielläkin nelivedon saa vain 2,0 litraisen bensakoneen ja automaattivaihteiston yhteyteen.
Sinäänsä jännää että nelivetoiset Avensikset (kuten kaikki muutkin Avensikset) valmistetaan Englannissa. Kaikki nelivetoiset laivataan kuitenkin Japaniin.