Auttakaa! Tietääkö kukaan mikä on telefinlandilla puc koodi? Mulla meni puhelin lukkoon ja olisi todella tärkeää saada se auki! On se kumma ettei asiakaspalvelu ole auki tai ei ole MITÄÄN numeroa mistä sen saisi..
Puc- koodi!!
7
5783
Vastaukset
- eikä puc
Kenenkäs puhelimella sitä ollaan soittelemassa?
Jos puhelin on omasi, sulla on varmaan puhelimen mukana tulleet dokumentit. siellä on manuaalin välissä tai jossain muualla tarra josta koodi löytyy.
Muussa tapauksessa menet aamulla puhelinliikkeeseen sen luurin kanssa..- jee jee
Ei mulla vaan mitään ihme tarraa ole :/ Mulla on puhelimen paketin sisällä kaks ohjekirjaa (suomi ja ruotsi), ei mitään muuta. Ja ainakin joskus vuosia sitten kun tarvitsin Puk- koodia niin sain sen liittymän asiakaspalvelusta.. Hmm..
- ei kait
PUHELIMELLA SOITA. HALVEMPI SEHÄN ON TOISEN PUHELIMELLA IDIOOTTI
- kokemusta on
Hei
soita numeroon 0404123123 9-18 arkena ja lauantaina 10-15- Se vaan
On, että kun ei ole palvelupisteitä ja asiakaspalveluunkin soittaminen maksaa, ni kyllä sit v*tuttaa kysellä puk-koodeja...Toisin on Dnalla
- Netissä helpoiten
Se vaan kirjoitti:
On, että kun ei ole palvelupisteitä ja asiakaspalveluunkin soittaminen maksaa, ni kyllä sit v*tuttaa kysellä puk-koodeja...Toisin on Dnalla
Vinkki: Saat PUK-koodisi ilmaiseksi ympäri vuorokauden Oma liittymä -sivuilta (www.tele.fi/omaliittyma). Edellyttäen tietenkin, että liittymä on omasi. :)
- Tintti-Vintti
Netissä helpoiten kirjoitti:
Vinkki: Saat PUK-koodisi ilmaiseksi ympäri vuorokauden Oma liittymä -sivuilta (www.tele.fi/omaliittyma). Edellyttäen tietenkin, että liittymä on omasi. :)
Mullakin on
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5148785Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1556076Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3535106Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli634716Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s984321Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664033SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1813893- 911828
- 1031374
- 47939