Kuinkas arki menee

Työpäivä on melkein pulkassa ja kohta pääsee kotiin :) Poika on ollut isällään nyt lauantaista lähtien ja tänään illalla tulee kotiin. Ihan kiva on ollut olla rauhassa mutta ihanaa on myös taas nähdä poikaa ;)

Meillä juhlitaan viikonloppuna pojan synttäreitä, joten perjantai varmaan menee leipoessa.
3398
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hässäkkää...
nyt kaksi lapsistani on kuumeessa.. joten kotona ollaan kaikki illat...
On kamalaa katsoa 11 vuotiasta pientä hentoista tytärtä jonka lämpö on 38.4....ja olo on kurja.
Soittelee minulle töihin että "etkö äiti tulis kotiin kun mulla on paha olla ja minua pelottaa..."
mutta enhän minä voinut lähteä ennen työpäivän loppumista....
Tässä olis päättäjille pieni pyyntö... kun lapsi sairastaa...äidin paikka olis silloin kotona.. tai isän...
eihän yksi vuosi tee lapsesta isoa... nyt kun alle 10 vuotiaan vanhempi saa olla kotona lapsen sairastaessa...
Turvaa kaipaa minun lapseni... ja luulen että monen muun lapset myös.

Meillä alkaa synttäri jutut kuukauden päästä kun molemmilla neideillä on synttärit maaliskuussa.
Kuopus täyttää 10 joten silloin mennään ravintolaan syömään. tämä on meidän perinne ollut kahden isomman kohdalla ja nyt kuopus jo odottaa reissua. Ravintolan saa synttäri sankari valita itse ja sen mitä syö.

Muuten odotamme isältä tietoa milloin lapset pääsevät isin luo seuraavan kerran.
Toivottavasti hiihtolomalla myös.. että minäkin saisin vähän levätä pitkän rankan työputken jälkeen.

Äänestä
  • Inhottavaa kun lapsi joutuu kotona yksin sairastamaan! Oisihan se fiksua että silloin saisi tehdä vaikka lyhyempää päivää! Mutta onneksi viikonloppu on tulossa : )

    Mekin vietämme syntymäpäivä viikonloppuna, poika täyttää 5-vuotta. Haluaa järjestää jännittävät synttärit, hämähäkkejä ollaan jo askarreltu ja tänään tehdään tunneleita.

    Tänään oltiin neuvolassa 110,5 cm ja 18,5 kg, tulin vasta yhdentoista aikoihin töihin, oli kiva ottaa aamu vähän rauhallisemmin : )

    Äänestä

Olen tutustunut yh:n arkeen, kun olen seurustellut 3v. yksinhuoltajan, ihanan naisen kanssa.Koko syksyn hänellä on ollut kova vauvakuume ja marraskuussa pidimme kahden pikkujoulun ja nyt massu kasvaa. Olen itse varattu mutta tällainen on meidän kuvio.
Tunnen yh:n kuvion hyvin; hän säteilee aivan nyt.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


villiviini kirjoitti:

Työpäivä on melkein pulkassa ja kohta pääsee kotiin :) Poika on ollut isällään nyt lauantaista lähtien ja tänään illalla tulee kotiin. Ihan kiva on ollut olla rauhassa mutta ihanaa on myös taas nähdä poikaa ;)

Meillä juhlitaan viikonloppuna pojan synttäreitä, joten perjantai varmaan menee leipoessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu