Kellään tietoa matkoista Ovdan kautta Eilatiin? Suomesta ei suoraan pääse, mutta ehkä Keski-Euroopan kautta. Onko viikon valmismatkoja, mitähän maksaisi?
Vastaukset 7
- arktika
Apollo matkatoimisto järjestää viikon, kahden ja ilmeisesti kolmenkin valmismatkoja Eilatiin, lennot Tukholmasta, tutustu tarjontaantston sivuilla www.apollo.se . Elleivät toiviomatkojen lomalennot TelAviviin ja sieltä omin järjestelyin Eilatiin natsaa, niin yhteyksiä Suomesta kahdella vaihdolla on lukuisia - eli ensin Suomesta jonnekin keskisempään Eurooppaan, sieltä TelAviviin ja jatko suoraan Eilatiin. Kun paketin ottaa samalle lipulle niin hoitavat seuraavaan koneeseen kuluitta. Lippuhinnat vaihtelevat viidensadan euron molemmin puolin mp. Myös Apollo myy pelkkiä lentoja Tukholma-Ovda (Eilat).
- Eilat
Näyttää siltä että Apollo ei lennä ensi keväänä Eilattiin. Toiviomatkojen kautta ainakin pääsee suoraan Tel-Aviviin Finskillä ja järjestävät myös jatkolennon Eilattiin.
- kautta
kyllä pääsee, useita vaihtoehtoja. Lentohinnat vaihtelevat, kannattaa seurailla. Lennot yleensä Tel Aviviin, sieltä sitten Eilattiin, turha Ovdaan on mennä, pelkkä lentokenttä.
- Menossa
3. - 7.12. ja matkaseuraksi pääsee. Lennot Keski-Euroopan kautta ja jatkolento vielä Tel Avivista Eilatiin.
- tarkistaa
Kannattaa tarkistaa lennot Turkin kautta, itse löysin halvimmat ja jatkolento sitten Tel-Avivista Eilattiin, lipun voi ostaa myös BenGurionin lentokentältä.
- Menossa
tarkistaa kirjoitti:
Kannattaa tarkistaa lennot Turkin kautta, itse löysin halvimmat ja jatkolento sitten Tel-Avivista Eilattiin, lipun voi ostaa myös BenGurionin lentokentältä.
Mistä tällaisia Turkin lentoja voi varata? En ole moisista kuullut. Lienee huonot aikataulut jne.
- intternetin
Menossa kirjoitti:
Mistä tällaisia Turkin lentoja voi varata? En ole moisista kuullut. Lienee huonot aikataulut jne.
Itse tilasin intternetin kautta Turkish Airlines.
Mutta luulen että voit kysellä puhelimitse 09 7599810.
Aikataulut ovat mielestäni paremmat mitä monilla muilla lennoilla.
lähtö Suomesta 15.20
Istanbulissa 18.40
Istanbulista 23.15
Tel avivi 01.20
paluu Tel Aviv 06.45
Istanbul 8.45
Istanbulista 11.00
Helsinki 14.20
Hinta ainakin mulle 425 dollaria joten oli halvin vaihtoehto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 951022
- 119853
- 143834
- 45822
- 70667
En haluaisi sanoa tätä
Mutta olet sokea sille, mitä sinulla jo on! Jos minä olisin sinä, pyrkisin tekemään kaikkeni kohentaakseni nykyistä pari40639Koska Sofia kertoo totuuden, että ovat eroneet miljonääri miehen kanssa?
Eikö olisi hänelle itselleen helpotus, kun voisi kertoa totuuden. Miksi salata asiaa ja pitkittää sitä harmaan tulevaisu184591- 32559
Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti47528Vasemmiston aloite
Pyhäjärvellä, ihan hyvä aloite. Toteutus ja puhdistus pitäisi alkaa ihan omasta pesästä. Näkeehän tuon sokeakin mitä ja62524- 80520
- 65516
- 39489
Onko suhtautuminen kaivattusi
Fyysiseen vetovoimaan muuttunut? Jos, mihin suuntaan? Tunnetko enemmän vai vähemmän vetoa häneen fyysisesti kuin silloin35484Maajussille morsian: Farmiviikon voittajat ja häviäjät - Itkua ja pettymystä ei salattu
Maajussille morsian -suosikkisarjassa farmiviikolla selviää, onko ilmassa "sitä jotakin". Rakkauden etsintä on täynnä i3454- 45453
- 41446
Näyttää siltä ettet edes sinä.
Kukaan ei uskalla kohdata aitoa ja syvää sielun rakkautta. Hyvin harvat vain. Ihmisten on turha tavoitella sitä oikeaa31446Hei, alettaisko oleen yhdessä?
Miltä tuntuisi jos joku ihminen josta tykkäät sanoisi haluavansa yhteen asumaan? Ajattelisitko menettäväsi vapauden, pys74446Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks61440