asuntoni on

välittäjällä,nyt minä sain kaksi kirjallista ostotarjousta. Voinko nyt valita kummalle myyn.Voiko tarjouksen tehnyt peruuttaa tarjouksensa huomenna.
3283
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Moi ! Kyllä voit valita parhaimman tarjouksen mutta he voivat vetää takaisin tarjouksensa jolloin jää huonoimpi tarjous voimaan.
Mutta jos jompi kumpi on maksanut käsirahan vaikka tarjous olisi pienenpi niin pienenpi tarjous voittaa.
Mutta jos kässärin antanut peruttaa kaupan niin hän menettää antamansa käsirahan.
T:Marko

Äänestä

mut viellä jos sinulla on pelkkiä tarjouksia ja päätätkin myydä huonoimalle tarjoukselle niin siinä käy niin että parempi vaatii kaupan purun...
T:Marko

Äänestä

Yleensä kiinteistövälittäjillä on se tapa, etteivät he ota kuin yhden tarjouksen kerrallaan. Eli normaali käytäntö on se ettei valintatilannetta edes tule koska kuhunkin tarjoukseen annetaan ensin vastaus ennen kuin joku muu tekee toisen tarjouksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


myynnissä kirjoitti:

välittäjällä,nyt minä sain kaksi kirjallista ostotarjousta. Voinko nyt valita kummalle myyn.Voiko tarjouksen tehnyt peruuttaa tarjouksensa huomenna.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu